توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
توضیح دادستانی در مورد متهمان پرونده جاسوسی محیط زیستی
دادستانی تهران در مورد یکی از متهمان پرونده‌ جاسوسی از مراکز نظامی تحت پوشش محیط زیست، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، دادستانی تهران در مورد مسائل مطرح شده در مورد یکی از متهمان پرونده‌ جاسوسی از مراکز نظامی تحت پوشش محیط زیست اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

 در پی ادعاهای مطرح شده از سوی یکی از محکومین به جاسوسی به نام خانم نیلوفر بیانی بلافاصله هیأت قضایی از سوی دادستانی تهران مأمور بررسی موضوع شدند که علی رغم مراجعه این هیأت به زندان برای شنیدن توضیحات، ادله و استنادات احتمالی نامبرده درخ ادعاهای منتشر شده در فضای مجازی، متاسفانه خانم بیانی حاضر به بیان هیچگونه توضیحی دراین باره نشد.

لازم به ذکر است به دلیل حساسیت‌های موجود در این پرونده و ادعاهای مطروحه در ۲ سال گذشته از سوی اشخاص و گروه‌های مختلف داخلی و خارجی، بازجویی‌های انجام شده از سوی ضابطین به صورت تصویری ضبط شده و ‌توسط نهادهای اطلاعاتی امنیتی، حفاظتی و نظامی بازرسی‌های گسترده و کم سابقه ای از عملکرد ضابطین انجام شده است.

لذا انتشار عمومی‌ این ادعاها پس از گذشت حدود ۲ سال از بازداشت متهمه در آستانه انتخابات و بلافاصله پس از اعلام قطعیت حکم محکومین این پرونده و عملیات رسانه‌ای پرحجم از سوی رسانه‌های معاند خارجی و متأسفانه همراهی برخی افراد داخلی در تکرار این اتهام افکنی‌ها و اینکه خانم بیانی از هرگونه ادای توضیح و استدلال در این زمینه استنکاف می نماید، نشان از یک اقدام برنامه‌ریزی شده دارد.

اما باتوجه به حساسیت دستگاه قضایی نسبت به لزوم رعایت کرامت همه افراد بالاخص حقوق قانونی متهمان و محکومان و زندانیان در کمتر از ۲۴ ساعت، رسیدگی در خصوص ادعاهای مطروحه در دستور کار قرار گرفته است.

با این همه در پایان لازم به ذکر است این دادستانی همواره آمادگی داشته و دارد تا به هرگونه ادعای مطرح در خصوص تخلفات احتمالی ضابطان علیه این متهم و یا هر فرد دیگری نیز رسیدگی نماید اما درعین حال نباید اجازه داد تا  افکار عمومی جامعه با نشراکاذیب و اتهام افکنی های بی استناد مشوش و متاثر گردد.
کد مطلب : 277721