توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
روسیه به دنبال تقابل فضایی است
آژانس اطلاعات نظامی آمریکا در گزارشی روسیه را به توسعه تسلیحات لیزری فضاپایه متهم کرده حال آنکه چین، کره شمالی و ایران نیز با اتهامات نسبتاً مشابهی در این عرصه مواجه هستند.
روسیه به دنبال تقابل فضایی است
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، آژانس اطلاعات نظامی آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود این احتمال را مطرح کرده است که روسیه به دنبال توسعه تسلیحات انرژی هدایت شونده از جمله انواع لیزری است که قابلیت انهدام ماهواره‌های دشمن یا تخریب سنسورهای آنها را دارد.

 
همچنین ادعا شده که قرار است روسیه یک سامانه لیزری در اختیار نیروهای هوافضای این کشور قرار دهد که می‌شود از آن در عملیات‌های ضدماهواره استفاده کرد.

 
این گزارش همچنین روسیه را به توسعه فناوری با کاربرد دوگانه متهم می‌کند که قابلیت حمله و از کار انداختن ماهواره‌ها را دارد.

 
این در حالی است که در جولای ۲۰۱۸ نیز، منابع اطلاعاتی آمریکا با تکیه به گزارش‌های پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)،  سازمان امنیت ملی این کشور (NSA) و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، ادعای مشابهی را درباره روسیه و چین مطرح کردند.

 
از سوی دیگر، آژانس اطلاعات نظامی آمریکا در گزارش اخیر خود مدعی شده ایران و کره شمالی نیز به دنبال توسعه فناوری‌های فضاپایه‌ای هستند که از قابلیت‌های تخریبی برخوردار است.

 
در این گزارش ادعا شده که ایران و کره شمالی از توانایی‌های مستقلی در حوزه پرتاب ماهواره برخوردار هستند که می‌توان از آنها برای آزمایش موشک‌های بالستیک بهره برد.
مرجع : مهر
کد مطلب : 251431