توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
دعای روز دهم ماه رمضان
دعای روز دهم ماه رمضان به همراه ترجمه، تفسیر و شرح آن را در این گزارش بخوانید.
دعای روز دهم ماه رمضان
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، در دعای روز دهم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ بِإِحْسَانِکَ یَا غَایَةَ الطَّالِبِینَ خدایا مرا در این ماه از توکل کنندگان، و از رستگاران نزد خود، و از مقرّبان درگاهت قرار بده، به احسانت اى هدف جویندگان.


حجت الاسلام و المسلمین سید جلال موسویان کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی در تفسیر دعای روز نهم ماه مبارک رمضان به خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سلام بر بانوی بزرگ اسلام حضرت خدیجه کبری (س)؛ کسی که وجود نازنین رسول خدا (ص) درباره ایشان فرمودند، اسلام به مال خدیجه (س) ماند. این بانوی فداکار که مادر فاطمه زهرا (س) هستند، جان، مال و آبرویش را خرج رسول خدا (ص) کرد.

 
صوت دعای روز دهم ماه مبارک رمضان


دانلود
 
وی افزود: در این روز دهم ماه مبارک رمضان از خدا تقاضا می‌کنیم، ما را جزو کسانی قرار دهد که اهل توکل هستند. شاخص توکل این است که امید تو فقط به خدا باشد. باید باور کنی که مردم نه به تو ضرر و نه سودی می‌رسانند. خداوند رب العالمین به تو لطف می‌کند. نمونه بارزش حضرت خدیجه (س) است که در وقت حمل فاطمه زهرا (س) زن‌های قریش او را رها کردند. در این هنگام ناگهان ندایی به حضرت خدیجه (س) رسید که نگران نباش، خدا زنان بهشتی را برای وضع حمل تو می‌فرستد. به این ترتیب آسیه، حوا و مریم برای وضع حمل حضرت خدیجه (س) تشریف آوردند. ان شا الله خدا ما را از اهل توکل قرار دهد که از مردم ببریم و عنایت حضرت حق را در زندگیمان لمس کنیم.
کد مطلب : 260251