توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹
تأمین مواد اولیه تولید ماسک/ انبارها مملو از کالای اساسی است
رئیس اتاق اصناف تهران با تأکید بر اینکه "مواد اولیه تولید ماسک تأمین شده و محدودیتی در تولید نداریم"، گفت: انبار کالاهای اساسی مملو از کالا بوده و هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز قاسم نوده فراهانی در خصوص وضعیت تولید ماسک اظهار داشت: مدتی پیش در خصوص مواد اولیه تولید ماسک ( پارچه) با کمبود روبه‌رو بودیم؛ زیرا پارچه‌ای که پیشنهاد شده بود باید توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شد، نهایتا اواسط هفته گذشته این پارچه تأیید وپنج شنبه گذشته (16 مرداد) مجوز استفاده از این پارچه به ما ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس مشکل کمبود مواد اولیه حل شده است و از این پس کارگاهها و بخش صنعتی ماسک می توانند از این پارچه برای استفاده عموم مردم تولید کنند؛ بنابراین ماسک به اندازه کافی تولید خواهد شد و قیمت آن نیز برای مصرف کننده 1500 تومان تعیین شده است.

رئیس اتاق اصناف در ادامه از مردم تقاضا کرد اگر ماسک را گران‌تر از این قیمت خریداری کردند حتما به سامانه ١٢٤ اطلاع دهند؛ زیرا هیچ کس حق ندارد ماسک را بالاتر از 1500 تومان  عرضه کند و قطعاً با متخلفان برخورد خواهد شد.

* نیاز 20 میلیونی روزانه به ماسک

نوده‌ فراهانی در خصوص میزان تولید ماسک نیز با تأکید بر اینکه "به اندازه نیاز مردم تولید می‌کنیم"، گفت: روزانه بالای 20میلیون ماسک نیاز داریم، و با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای تولید نداریم، در حال حاضر 32 کارگاه در حال تولید هستند. در بخش صنعتی نیز روزانه بالای 6میلیون ماسک تولید می‌شود.

به گفته وی، هر کس که بخواهد برای تولید در کارگاه مجوز بگیرد، بدون محدودیت مجوز لازم به وی  داده می‌شود.

* هیچ کمبودی در کالاهای اساسی نداریم/ انبارها پر است

رئیس اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت کالاهای اساسی در کشور با تأکید بر اینکه "هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم"، افزود: تنها مشکلی که مدتی پیش رخ داده بود، افزایش قیمت کالاهایی بود که از ارزاق عمومی مردم محسوب می‌شد.

وی دلیل این افزایش قیمتها را تغییر ارز 4200 تومانی دانست و خاطرنشان کرد: قبل از سال 99 ، یعنی اواخر سال 98 اختصاص ارز 4200 تومانی به برخی کالاها حذف و همین باعث تغییر قیمت شد؛ بنابراین قیمت حبوبات از جمله عدس، لپه و برنج تغییر کرد؛ البته این افزایش قیمت را قبول داریم، ولی هیچ کمبودی وجود ندارد و انبارها همه مملو از کالاست.

* تفاوت گرانی و گران فروشی/ گرانی تقصیر اصناف نیست

نوده فواهانی در خصوص تفاوت گرانی و گران‌فروشی در اصناف اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که گرانی در اصناف وجود ندارد و گرانی تقصیر آنها نیست؛ زیرا اگر کالایی را از اصناف گران خریداری می‌کنید، آنها  آن را گران نکرده اند، بلکه از تولیدکننده گران خریده‌اند و مجبور هستند گران بفروشد.

وی افزود: بر همین اساس به همه اصناف اعلام کرده‌ایم که حق ندارند از قیمت مصرف‌کننده ریالی اضافه‌تر بفروشند؛ زیرا در فاکتور اصناف قیمت خرید  و سود آنها مشخص است؛ اما گران‌فروشی در اصناف وجود دارد و قطعاً با آن برخورد می‌شود.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: پرونده‌های زیادی که در تعزیرات برای اصناف تشکیل شده نیز حاکی از همین برخوردهایی است که با گرانفروشی اصناف شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 286055