توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۹
افزایش نگران‌‌کننده آمار و تغییر الگوی کرونا در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش نگران‌‌کننده و تغییر الگوی بیماری در کلانشهر تهران بوده ایم، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۴ بیمار در بخش‌‌های عادی و ۸۹ بیمار در بخش‌‌های ویژه بیمارستان‌‌های تهران بستری شدند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ دکتر علیرضا زالی در گفت‌‌و‌‌گویی تلویزیونی با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش نگران‌‌کننده و تغییر الگوی بیماری در کلانشهر تهران بوده­ ایم، گفت: در 24 ساعت گذشته 534 بیمار در بخش‌‌های عادی و 89 بیمار در بخش‌‌های ویژه بیمارستان‌‌های تهران با تشخیص کرونا بستری شدند.

وی افزود: یکی از جدی‌‌ترین و بالاترین آمار اعلامی را شاهد هستیم. در حال حاضر 8.5 درصد مراجعین به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی نیاز به بستری پیدا کرده‌‌اند و تنها 420 نفر در 24 ساعت گذشته ترخیص شده‌‌اند.

زالی با بیان اینکه آمار حاکی از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تهران است، تصریح کرد: تعداد کسانی که در بخش‌‌های مراقبت ویژه بستری‌‌اند در حال افزایش است و تهران در وضعیت بی‌‌ثبات و نگران‌‌کننده‌‌ای قرار دارد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه بیمارستان‌‌های ما در آمادگی به سر می‌‌برند خاطرنشان کرد: ظرفیت بیمارستان‌‌ها محدود است و اگر ورودی بستری‌‌ها افزایش یابد ظرفیت ناکافی خواهد بود؛ تاکنون تلاش شده است که یک توازن منطقی بین ورودی و بستری ایجاد شود اما با افزایش آمار در حال تجربه کردن شرایط جدیدی هستیم زیرا هم تعداد بیماران بدحال ما در روزهای اخیر افزایش یافته و هم الگوهای سنی متفاوت به ما مراجعه می‌‌کنند.

زالی با بیان این‌‌که یک پروتکل واحد برای استفاده بهینه از ظرفیت تخت‌‌ها طراحی شده است، بیان کرد: در حال استفاده از ظرفیت نهادهای غیردانشگاهی نیز هستیم و مردم نیز باید هوشیار باشند زیرا هرچقدر هم که تعداد تخت‌‌ها را افزایش دهیم با یک کمبود نسبی تخت روبرو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه همکاران ما در سطح شهر در حال ارزیابی درصد استفاده از ماسک هستند، گفت: بررسی‌‌های اولیه حاکی از آن است که پس از اعلام رسمی روز گذشته، اقبال بیشتری برای استفاده از ماسک در محیط‌‌های اجتماعی دیده می‌‌شود.
کد مطلب : 284688