توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
ظریف: آمریکا هنوز هم از تعهد صدور روادید طفره می‌رود
وزیر خارجه ایران با تایید تلویحی عدم صدور روادید برای حضور در نشست مجمع عمومی از سوی آمریکا، گفت وزیر خارجه این کشور باید از ماجرای دریافت صلح نوبل توسط «نلسون ماندلا» درس بگیرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره غیرمستقیم به اینکه آمریکا هنوز هم برای هیأت ایرانی جهت حضور نشست مجمع عمومی روادید صادر نمی‌کند، درسی تاریخی را برای واشنگتن بازگو کرد.
 
ظریف در صفحه شخصی توئیتر خود درباره تصمیم «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا برای صادر نکردن روادید، گفت: «پامپئو سعی دارد از تعهدات آمریکا برای صدور روادید نشست‌های سازمان ملل با توسل به اسم‌گذاری‌های خودخوانده، طفره برود».
 
وی سپس یک درس تاریخی را برای «همتای بی‌تجربه» خود بازگو کرد: «نلسون ماندلا تا سال 2008 در لیست تروریستی آمریکا بود. 15 سال بعد وی جایزه صلح نوبل را دریافت کرد».
 
پیش از این منابع خبری گزارش داده‌اند شنیده‌ها حاکی از این است که تا این لحظه هنوز روادید هیأت ایرانی شامل رئیس جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل صادر نشده است.
 
به نظر می‌رسد که با توجه به این وضعیت احتمال لغو حضور رئیس جمهور و هیات همراه در نیویورک وجود دارد. این اقدام آمریکا خلاف مقررات سازمان ملل و موافقتنامه مقر و نقض حقوق بین‌الملل است.

مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 269081