۵
توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۶
قیمت مسکن کولاک کرد/ علی برکت ...!
بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در تهران در سال ۱۳۹۹ در حال رکوردشکنی است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز مطابق با آمار وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ قیمت مسکن با رشد شتابانی مواجه شده است.

قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران در فروردین امسال ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بود که در اردیبهشت به رکورد ۱۷ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. اردیبهشت سال گذشته قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان بود.


نگاهی به روند قیمت مسکن در ۱۵ سال گذشته بیانگر رشد شتابان آن در این مدت است. البته سه سال اخیر در تاریخ بخش مسکن ماندگار خواهد بود زیرا شدیدترین رشدهای متوالی قیمت مسکن در این سه سال رخ داده است. در این سه سال تاکنون قیمت مسکن در تهران ۵/۱ برابر شده است.

علت این اوضاع بحرانی هم مشخص است: اهمال دولت در هفت سال اخیر برای افزایش تولید مسکن با توهم عدم نیاز به مداخله دولت در بازار مسکن. البته حامی اصلی این نظریه عباس آخوندی وزیر سابق راه بود که سال ۱۳۹۷ استعفا داد اما نتیجه اهمال‌های وی تا سال‌ها گریبانگیر مردم ایران خواهد بود.


آخوندی که در دوره وزارت پنج‌ساله‌اش وعده عدم گرانی مسکن را می‌داد و در مراسم تودیعش افتخار می‌کرد دولت روحانی حتی یک خانه هم برای مردم نساخته، آیا اکنون پاسخگوی مسکن ۱۷ میلیون تومانی است؟

مرجع : مشرق
کد مطلب : 282716
محسن
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۰۹:۲۰:۲۹
با سلام. مطلب گویای همه چی بود. فقط تو رو خدا زودتر مسعولین کاری بکنن زندگی مردم داره بهم میخوره. من خودم افسردگی گرفتم امیدی به زندگی ندارم. 2 ساله میرم قیمت ها رو نگاه میکنم دیوانه شدم. من یه مصرف کنندم خانه اولیم. زندگی مردم داره نابود میشه. ممنون
 
مسعود
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۱۱:۳۲:۰۲
۷۵ درصد مردم نمیتونن خونه بخرن.متری ۱۲ میلیون نمیتونن متری ۱۵ هم نمیتونن متری ۱۷ بهمچنین.بشه متری ۲۵ میلیون.دیگه کار از کار گذشته.طرح دیگر باید ریخت
 
علی
Germany
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۵:۰۸
وقتی یه بی سواد در امور سیاست میاد میشه وزیر باید همچین فاجعه ای به بار بیاد.
 
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۲۱:۵۵:۴۷
اقای اخوندی که خونه داشت پول فراوانی هم داشت دیگران خونه نداشتن به ... اخوندی!
 
محمد رضا
۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۰۰:۰۶:۱۳
من یک جوان خانه اولی هستم.متولد تهران.شغلم هم در تهران.۸ سال مستاجرم و واقعا نمیدونم چرا حق داشتن یک سرپناه ۵۰ متری هم در شهر خودم ندارم.واقعا هیچ امیدی به زندگی وجود نداره.هیچ امیدی...