توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
تیراندازی در حد تیم ملی!
جوان با استعدادی که در برنامه عصر جدید کشف شد و حالا با وجود راه نیافتن به مرحله نیمه‌نهایی این برنامه تلویزیونی، توسط فدراسیون تیراندازی زیرنظر گرفته شده تا شاید در آینده یکی از ملی‌پوشان پرامید ایران باشد.
تیراندازی در حد تیم ملی!
Share/Save/Bookmark
به گزارش تعصرامروزف محمدمهدی حیدریان حضور نسبتاً پرحاشیه‌ای در دور دوم برنامه عصر جدید داشت؛ برنامه‌ای که اتفاقاً با حضور افتخاری برخی ملی‌پوشان تیراندازی همراه بود. مخالفت یکی از این ملی پوشان با این شرکت‌کننده و موافقت نجمه خدمتی، چهره مطرح تیراندازی بانوان فضای چالشی را رقم زد که در نهایت به حذف این جوان ۲۱ ساله ختم شد. دیروز رئیس فدراسیون تیراندازی خبردادطبق وعده‌ای که در همان برنامه داده بود، از این جوان کرمانی تست گرفته و او هم با عملکرد موفق خود نظر مربیان تیم ملی را به خود جلب کرده است. گفت‌وگوی با محمدمهدی حیدریان، جوان تیرانداز که امیدوار است به زودی راهی تیم ملی تیراندازی شود را می‌خوانیم:‌ 

 
* درباره برنامه که با توجه به قوانین زیاد نمی‌توانم توضیح بدهم. بهتر است بعد از برنامه را بگویم که مسئولان فدراسیون تیراندازی به من لطف داشتند و همان شب ساعت یک بامداد مرا به مهمانسرای فدراسیون بردند. شب را آنجا بودم و صبح هم وقتی بیدار شدم تمام سالن‌ها و محوطه فدراسیون تیراندازی را گشتیم. ملی پوشان هم در حال تمرین بودند و از من استقبال کردند. حس خوبی بود چون مربیان تیم ملی خیلی مرا تحویل گرفتند. حتی آن‌ها هنوز برنامه دوم را ندیده بودند، چون تازه دوشنبه شب پخش شد و فقط از روی آن برنامه اول مرا می‌شناختند.

 

 
گویا آن روز تست هم دادی و موفق هم بودی؟

 
اولین بار بود که من چنین سالنی را می‌دیدم و دست به چنین تفنگ‌های پیشرفت‌های می‌زدم. خدا را شکر همه چیز خوب بود. مربی تیم ملی بالای سرم ایستاده بود و در هر سه بخش تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی تیراندازی کردم. آن طور که گفتند من در بخش تپانچه بهتر بودم؛ با این که برای اولین بار تپانچه را دستم گرفته بودم.

 
در آخر قرار شد به عضویت تیم ملی دربیایی؟

 
فعلاً که گفتند قرار است تیم ملی به خارج از کشور برود و ما هم به کرمان برگشتیم. مسئولان قول دادند اول از همه در شهر «رابر» که محل زندگی ماست، یک سالن تیراندازی راه‌اندازی کنند. از طرفی قرار شد هر زمان ملی‌پوشان از مسابقات خارجی برگشتند، دوباره به تهران بروم تا درباره نحوه حضورم در تمرینات صحبت کنیم.هرچه خدا بخواهد، همان می‌شود.

 
خودت فکر می‌کنی توانایی حضور در تیم ملی و کسب مدال در آینده را داشته باشی؟

 
من برای اولین بار بود که چنین سلاح‌هایی دستم می‌گرفتم نمی‌توانم اظهارنظر کنم که حتماً می‌توانم در تیم ملی باشم و موفق شوم. به هر حال تلاشم را می‌کنم. 

 
در حال حاضر، در شهر خودت مشغول کاری هستی؟

 
من که هیچ شغلی در شهر خودم ندارم، بلکه این اتفاق مسیر زندگی‌ام را عوض کند.

 
وقتی به فدراسیون رفتی، جواد فروغی، آن ملی‌پوش که در برنامه عصر جدید از تو انتقاد کرد را هم دیدی؟

 
بله، او را دیدم. لحظه‌ای احوالپرسی کردیم و زود رفت و مشغول تمرین شد. به هر حال هر فردی یک نظری دارد و او نظر خودش را در این برنامه داد. من از کسی ناراحت نمی‌شوم و باز هم آقای فروغی را ببینم، خیلی خوب با او برخورد می کنم

 
 برخی معتقدند نظر این ملی پوش تیراندازی هم روی حذف تو تأثیرگذار بود.

 
من هم فکر می‌کنم نظرش روی تصمیم‌گیری داوران تأثیر گذاشت.  ملی پوشان تیراندازی آن شب به مناسبت حضور من دعوت شده بودند و خانم خدمتی هم به من لطف داشت و از من تعریف کرد. اما آقای فروغی ترجیح داد طور دیگری حرف بزند. واقعاً خودم فکر نمی کردم حذف شوم و برخی اتفاقات دست به دست هم داد تا من کنار بروم.

 
*در همین راستا علی دادگر، رییس فدراسیون تیراندازی گفته است: با توجه به اینکه این جوان با حضور در صداوسیما نشان داد استعداد مناسبی در رشته تیراندازی دارد، از او دعوت کردیم. بعد از شرکت در برنامه عصر جدید حیدریان ثابت کرد که استعدادش توام با خلاقیت و نوآوری بوده و به همین خاطر او بلافاصله در فدراسیون حاضر شد. از این جوان در ۳ رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی تست هایی توسط مربیان گرفتیم؛ نظر مربیان و کارشناسان حاکی از این است که حیدریان استعداد خوبی در رشته تیراندازی دارد و استعدادش در تپانچه بیشتر از تفنگ است. ما هم از این جوان مستعد استقبال کردیم. در تلاشیم شرایط را برای تست های بعدی و تمرینات او فراهم کنیم.قبل از مسابقه می خواستند از تفنگ من فیلم بگیرند و آن را با خودشان بردند. متأسفانه در همان فاصله درجه تفنگ به هم خورده بود. چند بار تیر زدم و به هدف نخورد، اما وقتی پدرم مرا صدا زد و گفت درجه تفنگ را تنظیم کن، دیدید که با اولین تیر توانستم آن ساچمه را بزنم. من در تمرینات بارها این اهداف را زده بودم و این بار هم اگر تفنگم تنظیم بود، اولین بار می‌زدم.

 
وی در خصوص اینکه اظهارنظر جواد فروغی، ملی پوش تیراندازی در مخالفت با استعداد حیدریان بازتاب‌های منفی داشته، عنوان کرد: همین که یک جوان ۲۰ ساله از یک شهرستان کوچک و محروم بدون داشتن هر گونه مربی، بدون داشتن سلاح مناسب و بدون داشتن امکانات اولیه، آن هم در جمع هزار نفری تماشاگران در مقابل دوربین های تلویزیونی چنین نمایشی داشته، برای ما ارزش و اهمیت بالایی دارد. شاید جواد فروغی این جوان را با خودش که سال‌های سال بهترین سلاح و امکانات را دارد، مقایسه کرده است. از نظر من او باید این استعداد را با یک جوان مشابه خودش مقایسه می کرد نه یک ملی پوش تیراندازی.
مرجع : شهروند
کد مطلب : 260260