۵
توصيه به ديگران
۴
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۱
شعرهاي محمد بياباني در نمايشگاه كتاب تهران
دو مجموعه از شعرهاي محمد بياباني در نمايشگاه كتاب تهران ارائه شده است. دو مجموعه‌ي شعر ديگر و يك كتاب نقد از شعرهاي اين شاعر نيز در راه نشر است.
Share/Save/Bookmark

محمد ولي‌زاده - مدير نشر داستان‌سرا - با اشاره به چاپ دو مجموعه‌ي شعر محمد بياباني و عرضه‌ي آن‌ها در نمايشگاه كتاب تهران، به ايسنا، گفت: محمد بياباني يكي از شاعران معاصر بوده كه بيش‌تر در دهه‌هاي 40، 50 و 60 مطرح بوده است. بياباني در سال 1324 در بوشهر به دنيا آمد و قبلا سه‌ مجموعه‌ي شعر از او منتشر شده است. در سال 69 نشر مركز منظومه‌ي «حماسه‌ي درخت گلبانو» و در سال 73 مجموعه‌ي شعر «زخم بلور بر زبانه‌ي الماس» را منتشر كرده است. در سال 1380 هم مجموعه‌ي شعر «دستي پر از بريده‌ي مهتاب» از بياباني در نشر نيم‌نگاه به چاپ رسيد.

 

او در ادامه عنوان كرد: ديگر كاري از محمد بياباني چاپ نشد و او در اسفند سال 81 فوت شد. اكنون خانواده‌ي او شعرهاي به‌جامانده‌اش را جمع‌آوري و ويرايش كرده‌اند كه دو كتاب آن منتشر شده و در نمايشگاه كتاب تهران عرضه شده است. يكي از آن‌ها، مجموعه‌ي شعر «سار صبور بر صنوبر آتش» است كه شامل دو دفتر با عنوان‌هاي «خشم صياد نه اين بود» و «ققنوس باش و بخوان» مي‌شود. اين كتاب در 144 صفحه و تيراژ 1500 نسخه با قيمت 3000 تومان ارائه شده است. كتاب ديگر، مجموعه‌ي شعر «به سالگرد تماشاي آب در پاييز» است كه شامل دو دفتر مي‌شود؛ دفتر اول «تا عمق زنبقي از دريا» شامل 38 شعر و دفتر دوم با عنوان «به سالگرد تماشاي آب در پاييز» شامل 11 شعر است. اين كتاب در 244 صفحه با تيراژ 1500 نسخه و قيمت 5000 تومان از سوي نشر داستان‌سرا منتشر و در نمايشگاه كتاب تهران عرضه شده است.

 

ولي‌زاده افزود: همچنين دو‌ مجموعه‌ي شعر بياباني و يك مجموعه‌ي نقد بر شعرهاي او به قلم سعيد مهيمني به زودي منتشر خواهد شد.

 

اين ناشر با اشاره به شعرهاي محمد بياباني، عنوان كرد: بياباني در كارهايش فضاسازي و اسطوره را آورده و اسطوره در شعر او نقشي پررنگ داشته است.

کد مطلب : 1993
آرش جهان بخش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۷:۲۳:۱۱
درود
بسیار خبر خوشحال کننده ای بود.زنده یاد "محمد بیابانی"از بزرگان شعر و ادب این سرزمین است.عده ی زیادی منتظر چاپ آثار منتشر نشده ایشان بودند.
موفق باشید
 
احسان باباخانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۲-۳۱ ۱۷:۴۰:۰۳
با درود بی کران
یکی از بهترین خبر ها بود برای من و دوستانم .
عده ی زیادی که امروزه نام و جای گاهی در ادبیات این بوم و بر دارند،مدیون راهنمایی های بی دریغ این استاد فقید هستند.یادش گرامی و راهش پر رهرو.
 
ارمیتا
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۲:۲۷:۴۳
درود
بسیار خبر فوق العاده خوشحال کننده ای بود.زنده یاد "محمد بیابانی"از بزرگان شعر و ادب این سرزمین است چگونه می توان در تهران این کتاب را تهیه نمود با تشکر
یادش گرامی
 
۱۳۹۲-۰۳-۰۴ ۱۶:۴۹:۲۴
درود بی کران
دقیقا ایشان نکته جالبی را اشاره کردند (برای تهیه کتاب های این استاد ارجمند) (13439)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۹ ۱۱:۲۶:۴۶
درود
لطفاجهت تهیه کتاب های زنده یاد محمد بیابانی با این شماره 09109358119 تماس بگیرید.
با تشکر (15125)