توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷
نیکزاد: رئیس‌جمهور حق اهانت به مجلس را ندارد
نایب رئیس مجلس در واکنش به اظهارات امروز حسن روحانی درباره عملکرد مجلس در قبال بودجه 1400 تاکید کرد: مدعیان بودجه‌نویسی مسبب وضع فعلی مردم ایران هستند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه اول بهمن) مجلس شورای اسلامی و در تذکر آیین‌نامه‌ای مبنی بر حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از جایگاه قانونی نمایندگان اظهار داشت: رئیس جمهور برای بار چندم به نمایندگان مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه اهانت کرده است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در جلسه امروز هیأت دولت، کمیسیون تلفیق را زیر سوال برده افزود: رئیس جمهور به نمایندگان اهانت کرده و گفته آنها کسانی هستند که 4 عمل اصلی را بلدند و هر کس دو کلاس سواد داشته باشد متوجه می‌شود کمیسیون تلفیق به جای ادبیات اقتصادی، ادبیات سیاسی به کار می‌برد.

نماینده ارومیه در مجلس خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: شما که می‌گویید 27 سال تجربه بودجه نویسی دارید، اکنون چه بر سر مملکت آورده‌اید؟ اگر مجلس کلیات بودجه 1400 که بودجه فروپاشی بود، رد می‌کرد شما جرأت اهانت به مجلس را نداشتید.

جلال زاده اظهار داشت: رئیس جمهور از اسفند سال گذشته از محل کار خود خارج نشده تا ببیند با 7 سال بودجه‌نویسی خود چه بر سر مردم آورده است.

وی گفت: از رئیس مجلس و هیأت رئیسه سوال می‌کنم چرا اجازه می‌دهید رئیس جمهور به مجلس توهین کند؟ نمایندگان باید با رد کلیات جواب رئیس جمهور را بدهند.

علی نیکزاد در پاسخ به تذکر جلال زاده افزود: درباره رد یا قبول کلیات لایحه بودجه در صحن علنی و توسط همکاران تصمیم‌ گرفته می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد کسی حق اهانت به نمایندگان و مجلس را ندارد، اظهار داشت: کسانی که ادعا می‌کنند خیلی بلدند و باسوادند، این وضع را برای مردم بزرگ ایران به وجود آورده‌اند؛ رئیس جمهور حق نداشته در جلسه امروز هیأت دولت به مجلس اهانت کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 292903
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر