توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
شرکتی که 35 درصد از درآمد پرسپولیس را می خورد
معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس گفت: هزینه فدراسیون، زمین و نیروی انتظامی را ما می‌دهیم اما چرا شرکت برهان مبین باید 35 درصد از درآمدهای ما را برداشت کند؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمدعلی ترکاشوند درخصوص بیانیه سازمان لیگ مبنی بر تعداد تماشاگران پرسپولیس در لیگ برتر فصل گذشته و میزان درآمدهای این باشگاه از این طریق، گفت: یک ماه قبل سازمان لیگ بیانیه‌ای داد که آن بیانیه در آرشیو رسانه‌ها موجود است.

در آن بیانیه تعداد تماشاگران پرسپولیس در فصل شانزدهم 998 هزار نفر عنوان شد و آقای طاهری هم در مصاحبه‌ اخیرش بر این مبنا صحبت کرد. این در حالی است که ما در یکی از بازی‌های آسیایی‌مان در حالی که طبقه بالا را گران نکردیم،‌بلیت فروشی بر عهده خودمان بود و حدود 43 هزار تماشاگر به استادیوم آمد خالص درامد ما 550 میلیون تومان برای آن بازی بود. حالا با یک یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شوید که اگر بقیه ارگان‌ها هزینه‌هایشان را بردارند برای 15 بازی که ما میزبان هستیم و اگر هر بازی میانگین 500 میلیون تومان را حساب کنیم چیزی در حدود نزدیک به 8 میلیارد تومان برای ما درآمدزایی خواهد داشت و این در حالی است که این مبلغ می‌تواند خیلی از مشکلات ما را حل کند.

 
وی ادامه داد: از طرف دیگر سازمان لیگ در بیانیه روز گذشته‌اش تعداد تماشاگران ما را حدود 558 هزار نفر عنوان کرد و مشخص نیست چرا تعداد تماشاگران ما به جای افزایش ریزش داشته است. این در حالی است که در اکثر بازی‌های ما بالغ بر 50 هزار تماشاگر به استادیوم می‌آید و حتی در بازی‌هایی مثل بازی با پدیده، تراکتورسازی یا استقلال ورزشگاه پر از تماشاگر بود. به طور میانگین می‌توانم بگویم که ما در فصل گذشته حدود یک میلیون تماشاگر داشتیم اما نمی‌دانم چرا این تعداد تماشاگر به ما عنوان شده است هرچند که طبق آماری که خود سازمان لیگ بازی به بازی به ما داده ما حدود 750 هزار تماشاگر در فصل گذشته داشتیم.

 
معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا  برای رسیدگی به این مسائل این باشگاه اقداماتی هم انجام داده است یا خیر، تصریح کرد: طاهری صحبت‌های کلی در این خصوص انجام داده اما برای من این موضوع سوال است که این که عنوان شده ما 2 میلیارد و 100 میلیون تومان دیگر بدهکار هستیم این بدهی بابت چیست؟ هر سال می‌گویند ما بدهکار هستیم اما یک نفر نمی‌گوید که این بدهی بابت چیست. ما که هیچ درآمدی از تبلیغات محیطی نداریم و در حالی که مهدی تاج دستور داده بود بلیت فروشی به باشگاه‌ها واگذار شود و حتی جلساتی هم در این باره انجام شد اما درنهایت اتفاقی رخ نداد. یک نفر بگوید شرکت برهان مبین برای چه باید 35 درصد از درآمدهای ما را بردارد؟ سازمان لیگ 400 میلیون برداشته اما ما حاضر هستیم آنها یک میلیارد و 500 میلیون تومان بردارند چرا که این پول درنهایت برای فوتبال هزینه می‌شود ا ما شرکت برهان مبین کجای ماجرا است؟ چه خدماتی به فوتبال و تماشاگران می‌دهد؟ پول ورزشگاه را ما می‌دهیم، پول نیروی انتظامی را ما می‌دهیم، پول فدراسیون فوتبال را ما می‌دهیم؛ اما شرکت برهان مبین بگوید که چه خدماتی ارائه می‌دهد که 35 درصد از درامدهای ما را برمی‌دارد؟ امیدوارم رسانه‌ها روی این موضوع کار کنند تا حق فوتبال گرفته شود. یک موضوع دیگر هم وجود دارد و آن این است که سازمان لیگ اعلام کرده بازی ما با سیاه‌جامگان بدون تماشاگر بوده و این در حالی است که در لیگ پانزدهم ما بدون تماشاگر ما با سیاه‌جامگان بازی کردیم واین موضوع ربطی به لیگ شانزدهم ندارد.

 
ترکاشوند در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در فصل جاری بلیت فروشی بازی‌ها به دست خود باشگاه‌ها انجام شود یا خیر، اظهار داشت: تا جایی که من می‌دانم تاج در این مورد دستوراتی داده و حتی جلساتی با بهاروند در این خصوص انجام شد اما هنوز در این خصوص اقدامی انجام نشده است و نگران این هستیم که تا پایان فصل این رقم ادامه داشته باشد. مطمئنا اگر بلیت فروشی دست خود ما باشد از هر بازی می‌توانیم 500 میلیون تومان درآمد داشته باشیم.
کد مطلب : 213207