توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
مقر اصلی داعش در کنترل کامل ارتش سوریه
منابع خبری سوری اعلام کردند که ارتش این کشور موفق شده است مهمترین مقر داعش در جنوب دمشق را به کنترل خود درآورد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ارتش سوریه شامگاه سه شنبه (روز گذشته) در ادامه عملیات پاکسازی جنوب دمشق دستاورد بسیار مهمی کسب کرد.
 
روزنامه الوطن سوریه به نقل از منابع میدانی گزارش داد که ارتش این کشور موفق شده است کنترل کامل منطقه «الحجر الاسود» در جنوب دمشق را به دست گیرد.
 
این منابع اعلام کردند ارتش سوریه به همراه نیروهای همپیمان خود توانست در جنوب دمشق پیشروی داشته باشد و تروریستهای داعش را مجبور به عقب نشینی از منطقه «الجزیره» کند.
 
الجزیره منطقه ای است که در آن تراکم ساختمانی بالایی مشاهده میشود و به همین دلیل پیشروی ارتش سوریه در این منطقه کُند است.
 
منطقه الجزیره آخرین منطقه‌ای بود که در شمال غرب الحجر الاسود مقر تروریستهای داعش به شمار میرفت و با این پیشروی کنترل کامل این منطقه را به دست گرفت.

ناظران می گویند که تسلط ارتش سوریه بر مقر اصلی داعش در جنوب دمشق قطعا سبب فروپاشی این گروه در سایر مناطقی خواهد شد که در آن حضور دارند.
 
نیروهای سوری در جریان پاکسازی ساختمانهایی که در جنوب دمشق آزاد کرده بودند، یک کارگاه ساخت بسته‌های انفجاری و خمپاره و مقادیر زیادی مواد شیمیایی و منفجره کشف و ضبط کردند.

رسانه های معارض بدون هیچ اشاره ای به شکست داعش در الحجر الاسود اما مدعی شدند که عناصر این گروه هنوز 70% از اردوگاه «یرموک» و بخشهایی از محله «التضامن» را در اشغال خود دارد.
 
در حال حاضر ارتش سوریه کنترل کامل بخش غربی اردوگاه را در اختیار دارد. مساحت این منطقه بیش از مساحت نیمی از این اردوگاه است.
 
ارتش سوریه در صورت پاکسازی این مناطق، جنوب دمشق و به طور کلی اطراف پایتخت این کشور را از خطر گروههای تروریستی دور خواهد کرد.
کد مطلب : 235915