توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۸
وقوع یک انفجار قوی در جنوب لبنان
منابع خبری در لبنان از وقوع یک انفجار قوی در شهرک «عین قانا» در جنوب لبنان خبر دادند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از پایگاه خبری النشره لبنان، هنوز دلیل این انفجار مشخص نیست.

در همین ارتباط خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد: حدود ساعت 15 به وقت محلی صدای انفجار شدیدی شنیده شده است که صدای آن در مناطق النبطیه و اقلیم التفاح در جنوب لبنان هم رسیده است.

بر اساس این گزارش، ستونی از دود غلیظ در مناطق اطراف شهرکهای عین قانا و کفرفیلا به آسمان برخاسته است.‎

شبکه الحدث سعودی در ادامه رویکرد همیشگی این شبکه علیه مقاومت بدون هرگونه دلیل و مدرکی مدعی شده است که انفجار در جنوب لبنان و یک موضع حزب الله رخ داده است.

خبرنگار شبکه الجدید هم گزارش داد انفجار ناشی از انفجار در جایگاه سوخت نیست و نیز با قاطعیت نمی‌توان گفت که انفجار ناشی از یک اقدام امنیتی بوده است.

«جرج کتانه» دبیرکل هلال احمر لبنان گفت: تماسی درباره وقوع انفجار در عین قانا دریافت کردیم و آمبولانسی به سمت جایگاه سوخت در این منطقه اعزام شد و اطلاعات اولیه نشان می‌دهد این انفجار تلفات جانی به همراه نداشته است.

«سالم زهران» تحلیلگر لبنانی نیز در توئیتی نوشت: آتش سوزی عین قانا بر اثر انفجار مهمات به جا مانده از جنگ در یک انبار اتفاق افتاده و این انفجار هیچ گونه تلفات جانی یا مالی به همراه نداشته است.‎

خبرنگار شبکه «ام تی وی» هم گزارش داد اطلاعات نشان می‌دهد که صدای دو انفجار به فاصله 10 دقیقه شنیده شده و محدوده انفجار از 700 متر فراتر نمی‌رود.

«حسین مرتضی» فعال رسانه‌ای و خبرنگار سابق العالم در توئیتی نوشت : انفجار عین قانا در ساختمانی روی داد که متعلق به موسسه‌ای بود که در زمینه مین روبی و بقایای برجای مانده از جنگ کار می‌کند.

وی افزود: انفجار در انبار جمع آوری مین‌ها و بقایای برجای مانده از جنگ روی داد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 287954