توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۳
چین نسبت به جنگ سرد جدید با آمریکا هشدار داد
وزیر خارجه چین با انتقاد از رویکردهای خصمانه در آمریکا هشدار داد که روابط دو کشور در آستانه یک جنگ سرد جدید است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیپلمات ارشد چین در سخنانی اعلام کرده است که آمریکا روابط با چین را به مرز یک جنگ سرد جدید می‌کشاند.

این سخنان را «وانگ یی»، وزیر خارجه چین بیان کرده و در این ارتباط به تنش بر سر موضوعاتی همچون وضعیت هنگ کنگ و شیوع ویروس کرونا اشاره کرده است.

وزیر خارجه چین در این ارتباط با انتقاد از برخی بازیگران در آمریکا گفته است که این نیروها در داخل آمریکا روابط چین و آمریکا را به کنترل خود گرفته و دو کشور را به آستانه یک جنگ سرد جدید سوق داده‌اند.

این مقام ارشد وزارت خارجه چین گفته است که پکن و واشنگتن آنچه از همکاری به دست می‌آورند در تقابل علیه هم از دست خواهند داد و دو طرف باید راهی را برای همزیستی مسالمت آمیز پیدا کنند.

وزیرخارجه چین که در نشست خبری سالانه خود گفتگو می‌کرد، افزود: پکن و هم واشنگتن نیاز دارند تا هماهنگی در سیاست‌های کلان خود در جنبه‌های اقتصادی و اقتصاد جهانی را آغاز کنند.

به گزارش مهر اگرچه بحران شیوع جهانی ویروس کرونا روابط چین و آمریکا را دچار تنش کرده است اما به تازگی و طی چند روز گذشته نیز موضوع هنگ کنگ از دیگر موضوعات مورد اختلاف میان دو طرف بوده است که به انتقادات و حملات لفظی دوجانبه منجر شده است.
کد مطلب : 282698