توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱
مدیران وزارت کشاورزی ۷۰۰ هکتار زمین را ۱۳ هزار تومان فروختند
نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: در رباط‌کریم ۱۰ روز پیش مدیران وزارت جهاد کشاورزی با یک سرمایه‌دار ترکمنستانی توافق کردند که ۷۰۰ هکتار زمین را به قیمت ۱۳ هزار تومان به او واگذار کنند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 23 اسفند) پارلمان و در جریان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در موافقت با این استیضاح، گفت: امروز شاهد واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی هستیم که توازن در محصولات داخلی را به هم زده است.


وی با اشاره به مشکلات صندوق تعاونی ولیعصر رباط‌کریم گفت: تعاونی ولیعصر، یک تعاونی روستایی در زمان طاغوت بود که آن را با 400 میلیون تومان احیا کردند که مدیر عامل آن حقوق‌های نجومی دریافت می‌کند؛ دولت نسبت به این لابی‌گری‌ها و رشوه‌گری‌ها در وزارت جهاد کشاورزی بی‌تفاوت است و باید خسارت آن را بپردازد.

 
نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با بیان اینکه امروز نسبت به اراضی امور کشاورزی مشکلاتی در کشور رخ داده است، اظهار داشت: آقای حجتی! ممکن است بگویید بنده حرف بی‌ربط می‌زنم اما اگر خواستید اسناد آن را ارائه می‌دهم.

 
نوروزی یکی از دلایل استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را عدم اجرای الگوی کشت و حمایت از کشاورزان عنوان و خطاب به حجتی گفت: آیا شما نسبت به کشاورزی ارگانیک برنامه‌ای دارید؟

 
وی همچنین یکی دیگر از دلایل استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را عدم کنترل قیمت شکر و برخی دیگر از محصولات کشاورزی دانست و افزود: در حالیکه کارخانه‌های قند و شکر کشور با ورشکستگی روبرو شده‌اند، شاهد واردات بی‌موقع و بی‌رویه شکر به کشور هستیم.

 
نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های کشاورزی با سیاست‌های نادرست وزیر جهاد کشاورزی نابود شده است، گفت: آقای وزیر! آیا شما برنامه‌ای برای حمایت از کشاورزان جهت استفاده بهینه از آب دارید؟

 
نوروزی یکی از ضعف‌های موجود در وزارت جهاد کشاورزی را عدم استفاده از مدیران باسابقه و جوان در سطح کلان بدنه وزارت جهاد کشاورزی دانست و تاکید کرد: استفاده از بازنشستگان در بدنه وزارت جهاد باعث شده که این وزارتخانه پیر شود، این مدیران به درد وزارت جهاد کشاورزی نمی‌خورند، وزارت جهاد باید چابک باشد.

 
وی با اشاره به واردات بی‌رویه کود به کشور گفت: خاک بر سر ما که باید کود از خارج از کشور وارد کنیم؛ آیا این هم جزو صنایع های‌تک است؟!

 
نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس تاکید کرد: بر خلاف نص‌صریح قانون واردات محصولات باغی کشور در سال گذشته از محل صندوق ولیعصر (عج) صورت گرفته است.

 
نوروزی ادامه داد: عدم توجه به واردات محصولات تراریخته، یکی از بزرگترین مشکلات موجود در بدنه وزارت جهاد کشاورزی است؛ ما در مجلس طبق برنامه ششم توسعه واردات محصولات تراریخته را ممنوع کردیم، ما حکم کردیم که وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تولید محصولات سالم و ارگانیک روی بیاورد اما متاسفانه این کار انجام نشده است.

 
وی با انتقاد از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی که موجب از بین رفتن مراتع و جنگل‌ها شده است، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ای برای اجرای تالاب‌ها، مراتع و جنگل‌ها ندارد.

 
نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس اضافه کرد: در رباط‌کریم 10 روز پیش مدیران وزارت جهاد کشاورزی با یک سرمایه‌دار ترکمنستانی توافق کردند که 700 هکتار زمین را به قیمت 13 هزار تومان به او واگذار کنند، چرا زمین‌های کشاورزی را از بین می‌برید؟
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 231568