توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۳
امام خامنه ای:
اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید/ برخی بی‌محابا کاندیدا می‌شوند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فرارسیدن زمان ثبت‌نام انتخابات مجلس،‌تاکید کردند: برخی‌ها بی‌محابا برای انتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند.
اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید/ برخی بی‌محابا کاندیدا می‌شوند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز رهبر معظم انقلاب صبح امروز، پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه ضمن شرح حدیثی درباره شرط پذیرش مسئولیّت، بیاناتی را مطرح کردند که در ادامه می‌خوانید.
 
«پیامبر (ص) به ابی‌ذر فرمودند: من هر چه برای خودم دوست میدارم، برای تو هم دوست میدارم. من جنابعالی را در مدیریت، ضعیف میبینم. خیلی آدم خوبی هستی اما حالا که آدم ضعیفی هستی، مواظب باش بر دو نفر هم ریاست نکنی و تولیت مال یتیم را قبول نکنی.
 
این درس برای ماها است. بعضی از به مجرّد اینکه یک مسندی یا خالی می شود یا ممکن است خالی بشود، فوراً چشم می دوزیم به آنجا! خب اوّل نگاه کن ببین می توانی یا نمی توانی.
 
حالا بحث اسم‌نویسی برای انتخابات مجلس است، گفتند شروع شده، همین طور بدون محابا می روند! این مطلبی که عرض می کنم، در مورد خود این حقیر از همه بیشتر است و آن کسانی که مسئولیّتی دارند هم همین جور. هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. می توانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است.
 
علّت اینکه می گویند تولیّت مال یتیم را قبول نکن، این است که نمی توانی حقّ یتیم را به او بدهی؛ دیگران می‌آیند دست‌درازی می کنند، جنابعالی هم آدم ضعیفی هستی، تدبیر لازم را نداری و نمی توانی.
 
برجستگی‌های نظام اسلامی و نظام ارزشهای اسلامی اینها است؛ یعنی در درجه‌ی اوّل، من و شما خودمان مسئولیم که ببینیم این کار را می توانیم قبول کنیم یا نه؟ این بسیار مسئله‌ی مهمّی است.
کد مطلب : 273166