توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴
سردار حاجی‌زاده: نیازی به مهندسی معکوس نداریم
سردار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل ایران، اظهار داشت: اقدام آمریکایی‌ها بر خلاف مقررات و عرف بین‌المللی بود و ما نیز براساس وظیفه قانونی خود عمل کردیم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سردار حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح و ملت ایران از جنگ استقبال نمی‌کنند اما آماده دفاع تمام قد از کشور هستند، افزود: امکان دارد که این تخلف آمریکایی‌ها توسط یک ژنرال و یا چند اپراتور انجام شده باشد؛ ما از این موضوع با خبر نیستیم اما این اقدام زیر پا گذاشتن مقررات بین‌المللی هوانوردی توسط یک هواپیمای جاسوسی است که با پاسخ طبیعی ما رو‌به‌رو شد.

وی تصریح کرد: پاسخ ما به تجاوز به فضای ایران چنین است و در صورت تکرار تجاوز، پاسخ ما نیز تکرار می‌شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پاسخ به سؤالی در رابطه با احتمال بررسی سیستم‌های پهپاد جاسوسی آمریکا که هفته گذشته سرنگون شد، گفت: ما نیازی به مهندسی معکوس و تکنولوژی این پهپاد آمریکایی نداریم.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه در صورت تکرار تجاوز دیگر محصولات آمریکایی را نیز برای تکمیل موزه و کلکسیون خود استفاده می‌کنیم، افزود: ما کلکسیونی از پهپادهای آمریکایی داریم و این هم سند تجاوز هوایی آمریکا به آسمان ایران بود که نشان می‌دهد آنها نمی‌خواهند به مقررات بین‌المللی توجه کنند.
مرجع : کیهان
کد مطلب : 264067