توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷
گفت‌وگوی تلفنی پوتین و بن سلمان درباره نفت
رئیس جمهوری روسیه و ولیعهد سعودی، امروز در جریان مذاکراتی تلفنی، وضعیت کنونی بازار جهانی نفت و روند تحقق توافقات در چارچوب اوپک+ را بررسی کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) در جریان مذاکراتی تلفنی با "محمد بن ‌سلمان آل ‌سعود" ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی وضعیت کنونی بازار جهانی نفت و روند تحقق توافقات در چارچوب اوپک+ را مورد بررسی قرار داد.  


بر اساس این اطلاعات، در جریان این گفت‌وگوی تلفنی که به ابتکارعمل طرف عربستانی صورت گرفت، وضعیت کنونی بازار انرژی، ازجمله روند تحقق توافقات در چارچوب اوپک+ بررسی شد. علاوه بر این، دو طرف بر تمایل خویش برای ادامه هماهنگی نزدیک اقدامات با هدف تثبیت قیمت نفت در بازار جهانی تاکید کردند. مسئله فراهم سازی مقدمات سفر برنامه ریزی شده ولادیمیر پوتین به عربستان سعودی در پاییز امسال نیز در این مذاکرات مطرح گردید.

 
پیش از این، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه اعلام کرده بود که همکاری‌های مشترک کشورهای شرکت کننده در اوپک+، همچنان به تاثیرگذاری مثبت خود بر وضعیت بازار نفت ادامه می‌دهد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 269035