توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۷
آیا تیم هسته ای کوتاه آمده است/
آقای عراقچی لطفا با سند صحبت کنید
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد ایران برداشتن گام‌هایی برای کاهش میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده خود به کمتر از سقف 300 کیلوگرم که در توافق موقت ژنو بر سر آن توافق شده بود را پذیرفته است.
آقای عراقچی لطفا با سند صحبت کنید
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد ایران برداشتن گام‌هایی برای کاهش میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده خود به کمتر از سقف 300 کیلوگرم که در توافق موقت ژنو بر سر آن توافق شده بود را پذیرفته است.

بنا بر این گزارش این روزنامه همچنین مدعی شده است که نمایندگان ایران در وین امروز با طرح آمریکا برای پاکسازی کامل اورانیوم باقیمانده در نیروگاه نطنز موافقت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ما پس از این ادعای رسانه های آمریکایی آقای عراقچی ضمن تکذیب این موضوع مدعی شد کمیسیون مشترک در پایان جلسه امروز خود با طرح ایران برای پاکسازی رسوبات از تاسیسات غنی سازی نظنز موافقت کرد که بر اساس این طرح کلیه رسوبات مواد غنی شده که از لوله ها بیرون آورده می شوند از شمول 300 کیلو ذخایر مواد غنی شده ایران خارج شده و بدین ترتیب ایران قادر خواهد بود مواد بیشتری را غنی سازی کند.

اما ضمن احترام به اظهارات جناب آقای عراقچی باید عرض کنیم که متاسفانه تا کنون رسانه های غربی بسیاری از مطالبی که در خصوص برجام گفته بودند درست از آب درآمده است و تیم مذاکره کننده ایرانی همانطور که منتقدین در سابق نیز بدان اعتراض می کردند گامهای نسنجیده ای را برداشته است که اکنون مورد اعتراف آقای ظریف نیز قرار گرفته است.

لذا از آنجایی که ما سابقا از این سوراخ بسیار گزیده شده ایم و حاصل آن نیز نقض برجام و تمدید تحریمهایی بود که باید از سر ملت رفع می شد همانطور که حضرتعالی گفته اید متن ترجمه شده را در سایت وزارت امورخارجه قرار می دهید لازم است سریعتر اینکار انجام پذیرد و علاوه بر آن متن اصلی توافق که به زبان انگلیسی نیز می باشد در سایت قرار بگیرد تا متخصصان داخلی با آرامش خاطر بیشتری به سخنان حضرتعالی استناد نمایند.

ضمن اینکه بفرمایید نتیجه کمیسیون برجام در خصوص تمدید تحریمهای آمریکا چه شد. زیرا اینکه بخواهید فقط بیانیه ای که هیچ ضمانتی پشت آن نیست را به عنوان دستاورد کمیسیون برجام ارائه نماید هیچ ارزشی ندارد زیرا وقتی اصل برجامی که با قطعنامه شورای امنیت رسمیت یافته بود از سوی آمریکا نقض شد، مطمئنان نقضی که صورت گرفته با یک بیانیه که فاقد ارزش اجرایی می باشد از بین نخواهد رفت و برای ایران هیج فائده ای ندارد و لازم است صراحتا بفرمایید تا چه زمانی ایران می خواهد بنشیند و نظاره گر بی احترامی آمریکا به تعهداتش باشد و این مدت کی بسر خواهد آمد.
کد مطلب : 186235