۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۹
کارمان تمام نشده؛ باید به کاندیدای اصلح کمک کنیم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار تعدادی از فعالان فرهنگی، اقتصادی و سیاسی گفت: عدم ثبت نام خودرا اعلام کردیم اما این به معنای اتمام کار ما نیست بلکه کار ما جدی تر از گذشته باید ادامه یابد.
کارمان تمام نشده؛ باید به کاندیدای اصلح کمک کنیم
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (27 فروردین) در دیدار تعدادی از فعالان فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: روز گذشته در بیانیه ای رسمی عدم ثبت نام در انتخابات را اعلام کردیم اما این به معنای اتمام کار ما نیست بلکه کار ما جدی تر از گذشته باید ادامه یابد.

 
وی افزود: ما یک گفتمان و برنامه مشخصی را برای موضوعات اصلی کشور داشتیم و راه حل های مشکلات واقعی مردم و کشور را هم آماده کرده بودیم و معتقد بودیم اگر افکار عمومی در این باره اقناع شوند، رای هم خواهند داد اما اکنون نیز صورت مساله عوض نشده و فقط یک نفری که قرار بود کاندیدا شود، ثبت نام نکرده اما این مسیر و گفتمان باید امتداد داشته باشد.

 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: باید تلاش کرد تا مسایل فرعی و موهوم جلوی موضوعات اصلی را نگیرد و در مقابل برای موضوعات اصلی و سوالات مردم پاسخ های معتبر و دقیق داشت.

 
جلیلی ادامه داد: همه آرامش را دوست دارند و یکی از اهداف اصلی دولت باید حاکم کردن آرامش بر جامعه باشد اما نقطه مقابل آرامش فقط جنگ نظامی نیست بلکه اگر آرامش کسی در جامعه به خاطر نداشتن شغل یا احتمال از بین رفتن شغل نیز آسیب ببیند مهم است.

 
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: البته در ۴ سال گذشته ما بارها نقاط انتقادی و پیشنهادات خودمان را به دولتمردان فعلی گفته ایم ولی در زمان انتخابات باید روند های نادرست را به چالش کشید و بیان کرد مسیری که در ۴ سال گذشته طی شده درست نبوده است.

 
جلیلی تصریح کرد: از طرف دیگر یک علتی که بنده در این عرصه وارد نشدم این بود که نیروهای انقلابی تجمیع بشوند تا گفتمان انقلاب به درستی شکل بگیرد، زیرا در بین نامزدها حتما یک نفر نسبت به دیگران اصلح است و وظیفه ما این است که آن فرد را بشناسیم و کمکش کنیم نه اینکه خود را کنار بکشیم و بگوییم فراتر از بقیه هستیم و هیچ کاری انجام ندهیم! بلکه ذیل ملاحظات و گفتمان انقلاب باید از اصلح حمایت کنیم و مطالباتمان را مطرح سازیم چنانچه اگر بنده هم وارد این عرصه می شدم باید حمایتتان از بنده را مشروط به پایبندی ام به گفتمان انقلاب می کردید.

 
وی در پایان تاکید کرد: اینکه ما منتظر باشیم تا در دولتی که با ما همسو نیست مشکلات و ناکارآمدی ها بیشتر شود تا در اثر آن مردم به ما اقبال پیدا کنند درست نیست و چنین نگاهی مبنای دینی ندارد، لذا باید تلاش کرد تا اگر راه حل مساله ای را می دانیم کمک کنیم تا مشکلات مردم و کشور حل و فصل شود.
کد مطلب : 196873
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۵۹:۲۳
عدم ثبت نام جلیلی اشتباه استراتژیک بود؛ ایشان باید از فرصت مناظرات و سایر عوامل تبلیغی نهایت استفاده را کرده ودر تبیین انحرافات دولت و خیابت در برجام برای مردم روشنگری و تبیین می نمودند ودر روزهای آخر بنغع جریان انقلابی کنار می رفتند.