توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶
اتصال ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه‌ آب سالم
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در بخش آب روستایی یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و رونق دسترسی روستاییان به آب پایدار و سالم، از ابتدای دولت تاکنون بیش از 10هزار و 200روستای کشور به شبکه‌ آب سالم و پایدار متصل شدند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رضا اردکانیان در آئین بهره‌برداری از فاز 2 مجتمع آب‌رسانی تنگ چنار بابیان اینکه به برکت خون شهدا و صبوری و پایداری مردم ایران پرچم جمهوری اسلامی بعد از چهار دهه تلاش و مجاهدت همچنان برافراشته است گفت: در پرتو مجاهدت‌ها و تلاش‌ها مردم ایران از نعمت و برکت استقرار این نظام بهره‌مند خواهند بود و در بحث آب کارنامه جمهوری اسلامی ایران غرورانگیز و روشن است.

 
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در بخش آب روستایی یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و رونق، دسترسی روستاییان به آب پایدار و سالم است و از ابتدای دولت تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه‌ آب سالم و پایدار متصل شدند تصریح کرد: برای آن کار علاوه بر تلاش‌های شبانه‌روزی اعتباری بالغ‌بر 5هزار میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور هزینه شده است.

 
وی اضافه کرد: این مسئله موجب شده که مسئولان در دولت و وزارت نیرو و شرکت‌های آب و فاضلاب امروز بتوانند اعلام کنند که از ابتدای دولت تاکنون هر هفته 30روستای کشور به‌طور متوسط به شبکه آب سالم و بهداشتی پیوسته‌اند و جمعیتی بالغ‌بر 6میلیون و800هزار نفر از این نعمت بهره‌مند هستند و این در حالی است که جمعیتی کمتر از یک‌میلیون به این نعمت دست‌یافته بودند.

 
اردکانیان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که انشا الله با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد تا پایان دولت، جمعیت 10میلیونی در روستاها بتوانند از آب آشامیدنی و سالم بهره‌مند شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 268756