توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۷
پامپئو: با نتانیاهو درباره رفتارهای ایران در منطقه گفت‌وگو کردم
وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری از گفت‌وگو با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران و همکاری واشنگتن-رژیم صهیونیستی برای مهار کروناویروس خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز (پنجشنبه) در پیامی توییتری از گفت‌وگو با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص ایران و راههای مقابله با بیماری ویروس کرونا خبر داد.

پامپئو ضمن تأکید بر تعهد آمریکا به امنیت رژیم صهیونیستی و تکرار اتهام‌زنی علیه ایران نوشت: «با نتانیاهو درباره تلاش‌های آمریکا و اسرائیل برای مهار و کاهش وخامت کووید-19 گفت‌وگو کردیم. ما همچنین درباره رفتار ثبات‌زدای ایران در منطقه گفت‌وگو کردیم. تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل تزلزل‌ناپذیر است. ما همیشه کنار اسرائیل هستیم».

این پیام توییتری وزیر خارجه آمریکا در حالی منتشر شده است که وی بامداد امروز (پنجشنبه) با ژست کمک به ایران در بحبوحه شیوع کرونا در پی تشدید فشارهای جامعه بین‌الملل به دولت ترامپ برای تعلیق تحریم‌های ایران در برهه زمانی فعلی مدعی شد که ایران پیشنهاد کمک آمریکا در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا را رد کرده است و اینکه هیچ یک از تحریم‌ها مانع دستیابی ایران به کمک‌های بشردوستانه نیست.با اینحال، وی روز سه‌شنبه هفته جاری (19 فروردین ماه) طی یک کنفرانس خبری ضمن انتقاد از رفتارهای ایران در منطقه بر ادامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران تأکید کرد و گفت: «ایران تحت تحریمها باقی خواهد ماند و تهران باید رفتار خود را تغییر دهد و ملت ایران باید اهمیت این موضوع را درک کند که در راستای تغییر نظام خود گام بردارد.»

این اولین بار نیست که وزیر خارجه آمریکا، ایران را به ثبات‌زدایی در منطقه متهم می‌کند و پیش از این نیز در تاریخ 12 فروردین ماه طی یک کنفرانس خبری در ادامه اتهام زنی‌های خود ادعا کرد که ایران خواستار صلح در منطقه نبوده و از طریق حوثی‌ها در یمن به تهدیدات خود علیه عربستان ادامه می‌دهد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 280356