توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
خبرگزاری فرانسه: اصولگرایان پیروز انتخابات می‌شوند
خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت انتظار می‌رود اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران پیروز شوند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، خبرگزاری فرانسه با اشاره به شروع روند رای گیری برای انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم در ایران نوشت «انتظار می‌رود اصولگرایان بر انتخابات مجلس مسلط شوند.»

این خبرگزاری به حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق رای اشاره کرد و نوشت یازدهمین انتخابات مجلس پس از انقلاب اسلامی  پس از تنش فزاینده بین ایران و آمریکا برگزار می‌شود.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود به تحریم‌های  روز گذشته (پنجشنبه) آمریکا علیه اعضای شورای نگهبان و واکنش «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی این شورا به تحریم‌های آمریکا پرداخته  که گفته بود: «ما هم اکنون بیشتر مصمم هستیم تا از رای مردم محافظت کنیم.»

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران صبح امروز جمعه (دوم اسفندماه) از ساعت 8 صبح در 208 حوزه انتخابی سراسر کشور آغاز شد.
این انتخابات برای تعیین نمایندگان 290 کرسی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.همزمان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم نیز برگزار می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی گیری با حضور در محل صندوق سیار 110 در حسینیه امام خمینی (ره) رأی خودشان را به صندوق انداختند. رهبر معظم انقلاب سپس با بیان اینکه روز انتخابات روز جشن ملی است، خاطرنشان کردند: این جشن را به همه هم میهنان عزیز در سراسر کشور تبریک می گویم.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 277738