توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷
رصد ویژه عصر امروز/
بررسی هجمه رسانه های معاند علیه نظام اسلامی طی روزهای گذشته
عناصر ضد انقلاب به دنبال القای عدم توانایی ایران در مهار کرونا هستند تا زمینه نفوذ سازمان های بین المللی به بهانه ارسال کمک های پزشکی و درمان بیماران فراهم شود. آنان با تبلیغات رسانه ای اینگونه بیان می کنند که ایران به بهانه کرونا به دنبال پول نقد است تا برای جبهه مقاومت در منطقه هزینه کند!؟
بررسی هجمه رسانه های معاند علیه نظام اسلامی طی روزهای گذشته
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز بررسی رسانه های معاند طی 9 فروردین 99 تا کنون نشان می دهد که یکی از محورهای هجمه این رسانه علیه نظام اسلامی موضوع کرونا از ابعاد گوناگون بوده است.

بنا بر این گزارش موضوع بیماری کرونا و عقده گشایی این رسانه ها از چند محور حائز اهمیت است:

1- موضوع اول مسئله اخراج پزشکان بدون مرز است. پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب مبنی بر احتمال نفوذ عناصر اطلاعاتی غربی در پوشش پزشکان و احتمال ایجاد اخلال در روند درمان کرونا در ایران، برخی خبرها حاکی از این بود که دولت ایران خواستار خروج فوری پزشکان خارجی شد. این مسئله واکنش مقامات و رسانه های غربی را به دنبال داشت. این رسانه ها ایران را به رفتار دو گانه متهم کردند که از یک سو حکومت ایران درخواست کمک پزشکی می کند و از طرفی پزشکان خارجی را اخراج می کند! 

این در حالی است که جمهوری اسلامی درخواست کمک پزشکی به هیچ عنوان تاکنون نداشته است بلکه خواستار رفع تحریمها برای بدست آوردن اقلام و داروهای لازم برای مبارزه با کرونا شده است. با این حال برخی از اخبار نیز حاکی از این بود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با این اقدام (عدم پذیزش پزشکان بدون مرز) مخالف بوده و هم اینک نیز این گروهها در کشور فعال می باشند و معلوم نیست که عاقبت نفوذ این عناصر معلوم الحال تحت عنوان پزشکان بدون مرز با حمایتهای جناب وزیر به کجا خواهد کشید و دوام این بیماری در کشور تا کجا پیش خواهد رفت!؟

2- همچنین عناصر ضد انقلاب به دنبال القای عدم توانایی ایران در مهار کرونا هستند تا زمینه نفوذ سازمان های بین المللی به بهانه ارسال کمک های پزشکی و درمان بیماران فراهم شود. آنان با تبلیغات رسانه ای اینگونه بیان می کنند که ایران به بهانه کرونا به دنبال پول نقد است تا برای جبهه مقاومت در منطقه هزینه کند!؟ رسانه های خارجی ادعا می کنند که جمهوری اسلامی با راه اندازی کمپینی به دنبال رفع تحریم های ایالات متحده به بهانه کرونا است.

این در حالی است که تروریسم بین المللی آمریکا با ایجاد تحریم سعی دارد اقدامات و فشارهای خود را با این بیماری به پیش ببرد و اذعان مقامات آمریکایی با بیان این موضوع که کاری که تحریمهای بین المللی نتوانست انجام دهد کرونا انجام خواهد داد به خوبی خط بطلانی به مواضع دروغین رسانه های غربی می کشد که ایران قصد دارد با رفع تحریمها کارهای دیگری غیر از مبارزه با کرونا انجام دهد.

3- همچنین خط دیگر خبری رسانه های معاند این است که آنها مدعی هستند که فساد، دزدی، احتکار و استفاده از غیرمتخصصین منجر به ناتوانی ایران در مهار بحران کرونا شده است؟! اما این ادعای آنها نیز با تایید روند درمان و پیشگیری بیماری کرونا در ایران و مخصوصا غربالگری گسترده که توسط سازمان بهداشت جهانی با استقبال مواجهه شده است نیز نشان از هجمه دروغین این رسانه ها دارد.

4- رسانه های معاند در ادامه فضاسازی بر سر موضوع کرونا ادعا کرده اند که جان مردم برای نظام مهم نیست و حکومت از مردم حمایت و صیانت نمی کند و با طرح تئوری توطئه به دنبال لاپوشانی نقص های موجود است. آنان به دنبال القای این مطلب هستند که راه نجات مردم رفراندوم و ایجاد حکومت دموکراتیک و سکولار است؟! این رسانه ها مدعی شدند که نظام با قرنطینه موافق نبوده است. چرا که هزینه های سرسام آوری دارد ولی فشار افکار عمومی دولت را ناچار به اجرای قرنطینه کرد.

این قبیل از اظهارات نیز به خوبی دروغگویی و مهمل بافی این رسانه ها را به عیان می نماید زیرا نظام و نهادها و ارگانها و دولت از ابتدا درصدد جبران ضررهای مردم در این زمینه بوده اند و کمکهای دولت به همراه نهادهای زیر مجموعه نظام و جلوگیری از برنامه های مذهبی و بستن اماکن و مساجد و نمازهای جمعه همگی از عزم نظام برای پیشگیری و غلبه بر این بیماری حکایت دارد.

8- و آخرین محوری که این رسانه ها مورد هجمه قرار دادند عملکرد صدا و سیما بود که سعی کردند آن را نیز زیر سوال ببردند و مدعی شدند که رسانه ملی  اقدامات ارتش در مبارزه با کرونا را سانسور کرده است. این رسانه ها به دنبال القای این مطلب هستند که نظام از محبوبیت ارتش در نزد مردم خائف است!؟ و به همین دلیل نظام به دنبال دیده نشدن اقدامات ارتش است که همه اینها نشان از ذلیلی این عناصر دارد که برای بدست آوردن مواجب اربابشان دست به هر ترفند دروغی می زنند؟!
کد مطلب : 279843