توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳
۳۰ چادر عرضه میوه تنظیم بازار در قم مستقر شد
مدیرکل جهاد کشاورزی قم ضمن اعلام وضعیت عرضه‌ میوه تنظیم بازار در قم گفت: تاکنون حدود ۸۰۰ تن پرتقال و ۱۵۰ تن سیب در قالب ۳۰ چادر به شهروندان و زائران در سطح شهر قم است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمدرضا طلایی ضمن اعلام وضعیت عرضه‌ میوه تنظیم بازار در قم اظهار داشت: تاکنون حدود 800 تن پرتقال و 150 تن سیب در قالب 30 چادر به شهروندان و زائران در سطح شهر قم است.

مدیرکل جهاد کشاورزی قم با اشاره به وضعیت توزیع گوشت گرم در استان قم افزود: 100 تن گوشت گرم مرغ و گوسفند در روز گذشته در سطح شهر توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌های نظارتی به صورت مشترک با اداره کل تعزیرات حکومتی از واحدهای بین راهی و فروشگاه‌ها بازدید و نسبت به کنترل قیمت و کیفیت نظارت و سرکشی به عمل می‌آورند.

هتل در قم گران نشد

عیسی رضایی با اشاره به طرح نوروزی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه اظهار داشت: از این تعداد 944 نفر در واحدهای اقامتی استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر اسکان یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم عنوان کرد: در مدارس قم هشت هزار و 580 نفر و در سایر مراکز اقامتی از جمله میهمان سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و اقامتگاه‌های موقت دو هزار و 875 نفر از خدمات اسکان بهره‌مند شدند.

وی از نظارت بر واحدهای اقامتی خبر داد و گفت: در طرح نوروزی از 25 اسفندماه به مدت یک ماه این تیم‌ها از دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع‌های پذیرایی و بین راهی، واحدهای اقامتی، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بازدید می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه امسال افزایشی در نرخ خدمات رسانی در واحدهای اقامتی استان قم نداریم بیان کرد: 35 واحد هتل، 27 واحدهتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت 10 هزار تخت اقامتی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

10 بیمارستان در قم آماده خدمت‌رسانی به زائران

محمدرضا مظفری اظهار داشت: 6 بیمارستان دولتی و چهار بیمارستان غیر دانشگاهی با تمام ظرفیت و امکانات در طول تعطیلات نوروز به شهروندان و زائران کریمه اهل بیت(س) سرویس دهی می‌کند.

وی عنوان کرد: تمام درمانگاه‌های عمومی و شبانه روزی قم، مرکز تخصصی دندانپزشکی سلامت و سه مرکز تصویربرداری به طور شبانه روزی فعال بوده و به شهروندان و مسافران خدمات رسانی می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه تعدادی آزمایشگاه نیز در این مدت فعال است، ادامه داد: دو کارشناس به صورت شبانه روزی در حوزه درمان و دو کارشناس نیز در حوزه بهداشت آماده رسیدگی و خدمات دهی هستند.

مظفری بیان کرد: در این مدت 6 اکیپ بازرسی در حوزه معاونت درمان از بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز تصویربرداری و مراکز ترک اعتیاد بازدید می‌کنند و بر عملکرد این مراکز نظارت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا 40 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای، 6 ایستگاه سلامت، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، پایگاه اورژانس هوایی و 60 دستگاه آمبولانس برای خدمات رسانی به مصدومان حوادث رانندگی در آماده باش کامل هستند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 193947