توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه است
یک عضو تیم رسانه‌ای شبکه خبری المیادین که برای پوشش راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در تهران حضور داشت گفت: ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه است.
ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه است
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، لمی الحاج" عضو تیم رسانه ای شبکه خبری المیادین برای پوشش راهپیمایی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با وجود تمام هجمه‌هایی که ایران در طول دهه‌های گذشته با آن مواجه شده است همچنان ادامه دارد.

 
وی افزود: ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه به شمار می رود و طبیعی است که اسرائیل، آمریکا و کشورهایی که به دنبال عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند، ایران را برای خود خطری بدانند.

 
الحاج در پاسخ به این پرسش که تیم رسانه‌ای المیادین چگونه سالگرد انقلاب ایران را پوشش داد گفت: شبکه خبری المیادین در طول دو هفته گذشته در دو بخش برنامه داشت که در بخش اول حال و هوای انقلاب در تهران منعکس شد و گزارش‌‎های مختلفی درباره اوضاع فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، دینی و گردشگری در این شهر پخش شد. در بخش دوم نیز دو برنامه درباره سیاست خارجی ایران در روابط با ترکیه، سوریه و عراق، روابط ایران با کشورهای عربی خلیج فارس، روابط ایران با روسیه با حضور مهمانان غربی و عربی پخش شد.

 
وی در پاسخ به این سؤال که وجه تمایز انقلاب اسلامی در ایران با دیگر انقلاب‌های منطقه در سال 2011 میلادی چیست گفت: وجود رهبر بزرگی مانند امام خمینی راحل که این انقلاب را به ساحل نجات رساند وجه تمایز این انقلاب با دیگر انقلاب‌ها است.

 
عضو تیم رسانه ای المیادین برای پوشش راهپیمایی 22 بهمن در پاسخ به این سؤال که چرا رسانه های دشمن به دنبال تخریب چهره ایران و معرفی این کشور به عنوان خطری برای ملت‌ها و کشورهای منطقه هستند گفت: طبیعی است که تا زمانی که ایران پیشگام محور مقاومت در منطقه باشد، خطری برای اسرائیل و آمریکا به شمار می رود و به همین دلیل هجمه‌ای وحشیانه علیه ایران در همه سطوح صورت می‌گیرد.

 
وی در پاسخ به این سؤال که بعد از سفر به ایران چه تصویری از ایران در ذهن او نقش بسته است گفت: نظرم من درباره تهران خیلی تغییر کرد من درباره تهران مطالعاتی داشتم و دوستانی نیز در تهران داشتم اما انتظار نداشتم که تهران اینگونه باشد. واضح است که تهران شهری پویا است و چیزهایی در این شهر می بینی که احساس می کنی در یک کشور اروپایی هستی.

 
الحاج در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت: در روابط بین ایران و کشورهای موانعی وجود دارد که اولین مانع همان زبان است؛ چرا که عدم وجود زبانی مشترک ارتباط و تفاهم را دشوار می کند به همین دلیل رسانه ها نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند و ما بخشی از این مرحله هستیم و برای همین هدف به تهران آمدیم تا واقعیت را همانگونه که است به تصویر بکشیم.

 
عضو تیم رسانه ای المیادین برای پوشش راهپیمایی سالگرد انقلاب در پاسخ به این سؤال که آزادی‌های عمومی در ایران به ویژه آزادی‌های زنان را چگونه دیده است گفت: در بحث آزادی و آزادی زن بسیار غافلگیر شدم. دشمنان ایران در خارج مدعی هستند که ایران کشور اسلامی بحران زده ای است و همه مشکلات دنیا در این کشور جمع شده است و من خودم دیدم که ایران متمدن است و در تاریخ ریشه دارد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 251401