توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
مواضع اروپا حقانیت ایران در نپذیرفتن FATF را ثابت کرد
گروه ویژه اقدام مالی در طول این سه سال به عنوان ابزار هوشمندسازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران عمل کرده است و همانگونه که رئیس این گروه هم اعلام کرد بالا رفتن نرخ ارز و کاهش شدید ارزش پولی ملی و قفل شدن اقتصاد کشور ناشی از همکاری سخاوتمندانه دولت با این گروه به ویژه تبادل اطلاعات مالی و ارائه گزارش به این گروه و پایبندی به خواسته‌های آنها بوده است.
مواضع اروپا حقانیت ایران در نپذیرفتن FATF را ثابت کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز مواضع اخیر اتحادیه اروپا در زور گویی به ایران در خصوص تعلیق بخشی از برجام ثابت کرد که مواضع نظام از جمله شورای محترم نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نپذیرفتن FATF چه میزان دقیق و بجا بوده است.

بنا بر این گزارش لذا لازم است تا مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب این قرارداد را در صورتی که حتی یک صدم هم به مصلحت بود با برجام و تضمین لازم اروپا و شورای امنیت به برجام گره بزند و الا ضمن رد این قرارداد برای عدم ضرر بیشتر ایران از قِبل این قراردادها الزام دولت به درخواست از گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF به منظور حقانیت ایران را خواستار شود تا با پایان دادن استفاده ابزاری از این گروه جهت هوشمندسازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران اقدام نموده باشد.

به گزارش خبرنگار ما بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عهدنامه ‏ها، مقاوله ‏نامه ‏ها، قراردادها و موافقت ‏نامه ‏‏های بین ‏المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. اما متاسفانه با این وجود دولت پس از مذاکرات با گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF در خرداد ۱۳۹۵ در یک اقدام خودسرانه در برابر این گروه متعهد شد ۴۱ الزام و خواست این گروه را اجرا کند و بلادرنگ تا حدی که می‌توانست نسبت به اجرای ۳۹ مورد از این الزامات اقدام نمود که هزینه های زیاد و بعضاً غیر قابل جبرانی را طی سه سال به ملت تحمیل نمود.

این اقدامات خودسرانه دولت اصلاح طلب تا آنجا که رئیس گروه ویژه اقدام مالی که خود یک آمریکایی ضد ایرانی است و سابقه دستیاری معاون وزارت خزانه داری آمریکا در خصوص مدیریت تحریم ایران را در پرونده خود دارد، در گزارش به کنگره آمریکا اعلام نمود که رسیدن دلار در ایران به مرز ۱۴ هزار تومان حاصل زحمات این گروه بوده است.

گروه ویژه اقدام مالی در طول این سه سال به عنوان ابزار هوشمندسازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران عمل کرده است و همانگونه که رئیس این گروه هم اعلام کرد بالا رفتن نرخ ارز و کاهش شدید ارزش پولی ملی و قفل شدن اقتصاد کشور ناشی از همکاری سخاوتمندانه دولت با این گروه به ویژه تبادل اطلاعات مالی و ارائه گزارش به این گروه و پایبندی به خواسته‌های آنها مبنی بر ممنوعیت ورود ارز و طلا به کشور و پرهیز از فعالیت‌های غیر رسمی بوده است.

لذا مجمع تشخیص مصلحت نظام باید ضمن عدم تصویب لوایح استعماری پالرمو و CFT از دولت بخواهد، در اسرع وقت از FATF درخواست نماید که حداکثر تا خرداد ۹۸ به استفاده ابزاری از این گروه جهت هوشمندسازی تحریم‌های آمریکا علیه ایران با ارائه ی تضمین های لازم پایان دهد و ایران را در لیست کشورهای همکار FATF قرار دهد.

به گزارش عصر امروز چنانچه FATF نسبت به این امر تمکین ننماید، دولت ملزم به تعلیق ادامه اجرای الزامات و همکاری با FATF بوده باشد و باید در برابر ملت و قوه قضائیه نیز به دلیل این اقدام خودسرانه ی نابجا و پرهزینه پاسخگو باشد.
کد مطلب : 259926