توصيه به ديگران
۰
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۹
خروجی سد دز از امروز تا 2 برابر افزایش می‌یابد
معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: خروجی سد دز از امروز با افزایش ۲ برابری به ۵۰۰ مترمکعب در ثانیه افزایش‌یافته اما خروجی سد کرخه فعلاً تغییری نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فراز رابعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خروجی سدهای دز و کرخه در حد تاب‌آوری رودخانه‌ها افزایش می‌یابد و به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به افزایش جریان آب در رودخانه‌های کرخه و دز از نزدیک شدن به رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی با بیان این‌ که جریان‌های سیلابی حداکثری در روز چهارشنبه در ورودی سدهای استان اتفاق افتاده افزود: در حال حاضر با توجه به پایان بارش‌ها در حوضه‌های آبی منتهی به خوزستان، سیلاب‌های ورودی روند کاهشی یافته است.

معاون مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه در سد دز حجم آب به رقوم سرریز رسیده است گفت: خروجی سد دز از امروز به 500 مترمکعب در ثانیه می‌رسد و تا اوایل هفته آینده به 700 مترمکعب در ثانیه افزایش خواهد یافت.

رابعی افزود: با توجه به مشکلاتی که در پایین‌دست کرخه ایجاد شده، خروجی سد کرخه فعلاً 350 مترمکعب در ثانیه بوده و تغییری نخواهد داشت و تا هفته آینده منتظر خواهیم بود، مشکلات پایین‌دست برطرف شود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 278196