توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴
تلاش عده‌ای برای انحراف درخواست ایران از صندوق بین المللی پول
همتی نوشت: افرادی در خارج، درصدد وارونه جلوه دادن تلاش‌ها و انحراف درخواست بحق ایران دریافت وام از صندوق بین المللی پول بوده اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی کشور در صفحه اینستاگرامی خود روند پیگیری تسهیلات صندوق بین‌المللی را برای اطلاع مردم توضیح داد.

پولحدود یکماه پیش، بعد از اعلام رسمی آمادگی صندوق بین‌المللی پول برای کمک سریع و بدون قید و شرط به کشورهایی که درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند، درخواست ایران را، برای استفاده از حق ایران از این حمایت صندوق اعلام کردم، اما افرادی در خارج، درصدد وارونه جلوه دادن تلاش‌ها و انحراف درخواست بحق ایران بوده‌اند.

با استفاده از این فرصت، این مطلب را به همه اعلام می کنم که، ساز و کار اروپا اینستکس ( INSTEX ) و حتی، کانال مالی سوییس ( SHTA )، که به ادعای خود آمریکا، از تحریم های یکجانبه امریکا، مستثنی هست، کانال‌های در دسترس برای انجام برخی از مبادلات کمک‌های انسان دوستانه و از جمله، منابعی است که صندوق در اختیار ایران قرار خواهد داد.کشورهای اروپایی و سایر کشورها، در روند استفاده از این دو کانال قرار دارند.

امیدوارم در این برههٔ تاریخی، مخالفت آمریکا، به وجههٔ تخصصی صندوق و نیز کارکرد آن برای کمک به کشورهای عضو، بویژه ایران، آسیبی نرساند.

ما مصمم به پیگیری درخواست خود در قالب«تامین مالی سریع»، RFI ،هستیم و دیروز نیز طی نامه‌ای به رئیس صندوق، این مطلب را تاکیدکردم.

انتظار داریم که صندوق به سرعت، به درخواست ایران که خود از بنیانگذاران این صندوق بوده است، پاسخ مثبت دهد.
کد مطلب : 280364