توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
ورود عطریانفر به بازی «روحانی مقصّر نیست»!
ورود عطریانفر به بازی «روحانی مقصّر نیست»!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، «محمد عطریانفر»، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه شرق در پاسخ به این سؤال که «علت اصلی کرختی دولت دوم آقای روحانی چیست؟» گفته است:

 
«مهمترین علت کرختی دولت دوازدهم خارج از اراده آقای روحانی است. برجام یک دستاورد بزرگ بود که متأسفانه با بدعهدی آمریکا آسیب دید و معادلات جهانی علیه ایران به هم خورد.»

 
او می‌افزاید: از سوی دیگر نیروهای مخالف دولت و اصلاح‌طلبان با بدعهدان خارجی هم‌صدا شدند و به دولت لطمه زدند. در چنین شرایطی که اقتصاد کشورها به یکدیگر وابسته هستند و از یکدیگر جدا نیستند، دولت امید داشت تا با برجام بتواند گشایشی ایجاد کند.

 
*بایستی اشاره کرد که اصلاح‌طلبان در حالی قصد کارنامه‌سازی برای دولت اول آقای روحانی را دارند که عملکرد دولت اول و دوم رئیس‌جمهور روحانی دقیقاً در راستای دیگر و بدون هیچ تغیّری است. با این تفاوت که از آنجا که مصرف آقای روحانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است دیگر قصد بر دوش کشیدن بار کارنامه او را ندارند.

 
کما اینکه این شخص آقای عطریانفر بود که در روزگار دولت یازدهم (که آقایان مدعی عملکرد مشعشع آن هستند) از وجود «لشکر بیکاران» سخن می‌گفت.

 
و یا هم او بود که در آن روزگاران می‌گفت روحانی از انتخاب برخی وزرا پشیمان است .[۲]

 
و ایضا در همان ایّام عملکرد پرافتخار بود که حجاریان اظهار می‌کرد شکست روحانی شکست ما نیست...

 
مسئله دیگر نیز مقصّرتراشی از بابت عملکرد ضعیف دولت دوگانه‌ی اعتدال_اصلاحات است.

 
از این بگذریم که آقایان در بخشی از جبهه اصلاحات و دولت از این می‌گویند که اختیاری نداشته‌اند و به سمت نهادهای کلان نظام اشاره می‌کنند!

 
اما اشاره نوبرانه عطریانفر به بدعهدی آمریکا و همصدایی مخالفان دولت با خارج از کشور و همزیستی اقتصاد جهانی به عنوان مقصّران عملکرد بد آقای روحانی نیز یک وجه ناشیانه دیگر از همان مقصّرتراشی سابق است.

 
در واقع همانطور که مشاهده می‌شود در تمام این قضایا تنها کسی که مقصّر نیست شخص آقای روحانی، لیدر اصلاح‌طلبان و خودِ اصلاح‌طلبان هستند که این شرایط را پدید آورده‌اند!

 
مقوله‌ای که به لحاظ عقلانیت و بایسته‌های سیاست در هیچ کجای جهان پذیرفته نخواهد شد.

 
از طرفی آقایان نباید فراموش کنند که نظیر همین حرف‌ها را درباره دولت‌های نهم و دهم نیز می‌توان بر زبان راند و از این گفت که همه مقصّر بودند الّا احمدی‌نژاد!

 
حکماً عطریانفر فراموش نکرده است زمانی را که تمام قیام و قعود دولت سابق از سوی اصلاح‌طلبان نقد می‌شد و حتی به شخص رئیس جمهور نیز توهین می کردند اما کسی هم عبارت بی در و پیکر "تقصیر احمدی‌نژاد نیست" را مصرف نمی‌کرد.

********
1_ https://www.farsnews.com/news/13940408000366
مرجع : مشرق
کد مطلب : 261284