نام‌نویسی‌ چهره‌های مطرح در آخرین روز

خبرگزاری فارس , 16 آذر 1398 ساعت 18:04

آخرین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس و دومین روز ثبت نام داوطلبین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت هشت صبح در فرمانداری های سراسر کشور و محل ثبت نام وزارت کشور آغاز شد.


به گزارش عصر امروز، آخرین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس و دومین روز ثبت نام داوطلبین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم  از ساعت هشت صبح در فرمانداری های سراسر کشور و محل ثبت نام وزارت کشور  و برای انتخابات خبرگان در حوزه های انتخابیه مذکور آغاز شد.

بنابر این گزارش، داوطلبان انتخابات مجلس تا امروز فرصت دارند با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند. مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.

** ثبت نام مظفر در ابتدای آغاز آخرین روز نام‌نویسی‌ها

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای آغاز آخرین روز نام‌نویسی‌ها برای ثبت‌نام از حوزه انتخابیه تهران وارد ستاد انتخابات کشور شد.

** ثبت نام زیباکلام و روح الامینی

عبدالحسین روح‌الامینی و سعید زیباکلام هم برای ثبت‌نام از حوزه انتخابیه تهران وارد ستاد انتخابات کشور شدند.


** شفافیت هزینه‌ها باید اجرایی شود/ مردم از مجلس و دولت «تَکراری» خسته‌ شده‌اند

عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل جبهه ایستادگی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات  مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: شفافیت نه تنها در عرصه هزینه‌های تبلیغاتی امری واجب است بلکه در عرصه عملکرد هم بسیار ضروری است. 

دبیرکل جبهه ایستادگی خاطرنشان کرد: من همگام با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی وارد انتخابات اسفند ماه شدم و هیچگونه داعیه فردی ندارم و هرگونه این ائتلاف تصمیم گرفت من در خدمت آنها خواهم بود ضمن اینکه در صورتی که در لیست نهایی این شورا نباشم از این لیست انصراف داده و از افراد و اسامی آن حمایت خواهم کرد ضمن اینکه تا شب انتخابات اسفند ماه در خدمت این شورای ائتلاف خو اهم بود. 

وی گفت: برای نجات مردم از مجلس تکراری و نجات مردم از دست دولت تکراری و فریادرسی مردم وارد انتخابات اسفند ماه شدم و از هیچ کمک و تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهم کرد ضمن اینکه از اعتبار و آبرویم نیز برای ملت بزرگ ایران استفاده خواهم کرد.

** ثبت نام پروانه مافی

پروانه مافی نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس اقدام کرد.


پروانه مافی

** ثبت نام مقیمی و زریبافان از تهران

محمد حسین مقیمی استاندار سابق تهران، مسعود زریبافان رئیس اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران و ابراهیم انصاریان داماد مرحوم آیت الله مهدوی کنی هم با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند.


انصاریان و مقیمی در فرمانداری تهران


** مجلس دهم می توانست جلوی خیلی از مشکلات را بگیرد

محمد مقیمی استاندار سابق تهران در حاشیه ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد حضور خود در انتخابات گفت: کاملا به‌طور انفرادی اقدام به ثبت‌نام در انتخابات مجلس کردم و با هیچ فرد یا گروهی مشورت نکردم؛ اما اینکه در آینده چه صحبت‌هایی مطرح می‌شود و چه پیشنهاداتی داده خواهد شد، امکان هر چیزی وجود دارد.

وی در مورد نا آرامی‌های اخیر و امکان قهر مردم با صندوق رأی اظهار داشت: شرکت در انتخابات با رأی دادن جزو حقوق مردم است و مردم همیشه به نحو مطلوب و شایسته از حقوقشان استفاده می‌کنند.

استاندار سابق تهران ادامه داد: برخی اوقات مسائل و مشکلاتی به وجود می‌آید که در این مواقع باید افراد تاثیرگذار و مسئول با مردم صحبت کنند. صندوق رأی متعلق به مردم است و نباید به هیچ وجه مردم از این حق خود کوتاه بیایند.

مقیمی درباره عملکرد مجلس دهم گفت: این مجلس در بُعد نظارتی خیلی بیشتر از اینها می‌توانست موثرتر عمل کند و می‌توانست جلوی بسیاری از مشکلاتی که امروز پیش آمده را بگیرد.

** ثبت نام معاون سابق رئیس جمهور

الهام امین زاده معاون حقوقی سابق رئیس جمهور با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

** ثبت نام دو نماینده ادوار 

حسن ونایی نماینده ادوار مجلس برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه ملایر و علی شاهرخی دیگر نماینده ادوار با برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه کوهدشت با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کردند.


** نه به «بی‌تدبیری» و «ناامیدی» راه حل مشکلات کشور است

حسن ونایی نماینده ادوار مجلس پس از حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت ‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: من از حوزه انتخابیه ملایر برای انتخابات اسفندماه حضور پیدا کردم.

وی افزود: نیروهای دلسوز انقلاب باید وارد میدان شده و با شعار نه به بی‌تدبیری و نه به ناامیدی مشکلات کشور را حل کرده و با اقدامی جهادی آنها را رفع کنیم.

نماینده ادوار مجلس اظهار داشت: من حتما هزینه‌های انتخاباتی‌ام را شفاف به مردم اعلام خواهم کرد؛ چراکه اگر من به عنوان وکیل مردم نتوانم عملکرد شفاف داشته باشم، توان اعمال اقدامات نظارتی را هم در دستگاه‌های اجرایی نخواهم داشت و با کمال میل هزینه‌های انتخاباتی‌ام را شفاف خواهم کرد.

** ثبت نام امیرابراهیم رسولی

امیرابراهیم رسولی مدیرمسئول هفته نامه نماینده با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.


** دکان وکیل الدوله‌ها را درمجلس آینده باید تعطیل کرد تا نفع دولت به مردم برسد

امیرابراهیم رسولی داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، صبح شنبه ۱۶ آذر با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد.

رسولی پس از ثبت نام درجمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز ناکارآمدی مجلس نمایان شده و چاره‌ای جز تحول نیست. تحول یک شعار نیست باید در عمل تحقق یابد و راه آن ورود نیروی باانگیزه و متخصص است. 

مدیرمسئول سایت و ماهنامه نماینده افزود: اولین اقدام برای زنده کردن وظیفه نظارتی مجلس حذف پدیده وکیل الدولگی ست. وقتی از این پدیده حرف می‌زنیم منظورمان آسیبی ست که امروز مجلس را بیمار کرده و باید آن را برطرف کرد و من مطئمنم درمجلس آینده خانه ملت را به ملت پس دهیم تا وکیل مردم باشیم.

رسولی تاکید کرد: دکان وکیل الدوله‌ها را تعطیل می‌کنیم تا نفع دولت به مردم برسد؛ لذا امروز باید طوری در انتخابات شرکت کنیم تا فردا به رای خود ببالیم نه اینکه دائم بنالیم.

** ثبت نام الیاس نادران

الیاس نادران نماینده ادوار مجلس نیز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.


** مجلس به‌واسطه عملکرد رئیس آن برای دفاع از حقوق مردم فعال نشد

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجالس هشتم و نهم پس از حضور در ستاد انتخابات کشور و ثبت‌نام برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: برای سامان‌بخشی به این بلبشوها و بی‌تدبیری‌ها‌ی مستمر تصمیم‌گرفتم از ظرفیت خودم برای ادای دین به مردم‌ در صحنه حاضر شوم و با توکل‌به حضرت حق فرصت خدمت‌گذاری را پیدا کنم.

نادران گفت: مجلس خیلی به بازی‌ گرفته نشده است و‌ مقصر اصلی این موضوع، ریاست آن است که‌ مجلس را برای دفاع از حقوق مردم فعال نکرد.

وی تصریح کرد: در فاجعه بنزین به نظر‌ من مجلس بیشتر از دولت، ‌و ریاست مجلس بیشتر از رئیس‌جمهور ‌مقصر‌ بوده‌ و باید پاسخگو‌ باشد. اگر ریل‌گذاری مناسبی می‌شد، حتما شاهد این فجایع نمی‌شدیم.

این نماینده ادوار مجلس گفت: عذرخواهی‌های رییس‌جمهور‌ را شنیدم؛ فقط خدا خدا کردم‌ نگوید که این‌هایی که در این اعتراض‌ها کشته شدند خانواده‌هایشان بیمه هستند، چون سابقه‌ داشته‌ است که مدیران ‌دولتی ‌از‌ این‌ ادبیات استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر شما به قدرت بازگردید به دنبال خروج ایران از ‌برجام ‌خواهید بود؟ اظهار داشت: اقای روحانی اخیرا گفتند که اجازه نخواهیم داد آمریکا کلاه سرمان بگذارد؛ ما در مجلس نهم تلاشمان این بوده کلاه سر دولت نروند و بعد از این هم تلاشمان این خواهد بود که کلاه سر دولت نرود و منافع ملی را حفظ کنیم. ما معتقد به تعامل با دولت هستیم.

نادران درباره مذاکرات با غرب گفت: مذاکره افراد توانمند و‌آگاه لازم دارد.

نماینده مردم تهران در مجالس هشتم و نهم در پاسخ به این سوال که آیا اصولگراها با هدف استیضاح برخی وزرایی که عملکرد مناسبی نداشتند وارد مجلس می‌شود؟ گفت: ما با هدف تعامل‌ و‌ کمک به وزرا وارد مجلس می‌شویم‌، اما اگر‌ عملکردها ضعیف باشد استیضاح، کار شق‌القمری نیست.

** ثبت نام رجبی دوانی از تهران

محمدحسین رجبی دوانی کارشناس مسائل تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شد.

** ثبت نام محمدجواد ابطحی از تهران

محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس دهم برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران وارد وزارت کشور شد.


** نیامدن مردم پای صندوق‌ها یعنی انتخابِ حداقلی

محمدجواد ابطحی، نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(شنبه 16 آذر) پیش از ثبت‌نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر در وزارت کشور، گفت: حرمت امامزاده به متولی آن است ما بارها به این مسئله در مجلس پرداختیم که اگر بخواهیم بقیه مسائل کشور درست ریل‌گذاری شود مجلس باید توانمند باشد.

ابطحی با بیان اینکه مجلس دهم در بعد نظارتی ضعیف بود، گفت: برخی لوایحی که در این مجلس مطرح شد نیز اگر توجه کنیم طرحها و  لوایحی مقطعی بود. البته اولین مشکل آیین نامه مجلس است که باید درست شود و خود نمایندگان آن را اصلاح کنند.

ابطحی در پایان گفت: نیامدن مردم پای صندوقها یعنی انتخاب حداقلی. من نیز تصمیم گرفتم که از تهران و با همکاری جبهه پایداری وارد انتخابات شوم.

** ثبت نام پنج عضو فراکسیون امید

فاطمه ذوالقدر، سهیلا جلودارزاده،‌ فریده اولاد قباد،‌ طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی از اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شدند.

** ثبت نام غضنفرآبادی از بم

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران و نماینده دوره هفتم و هشتم بم در مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه بم ثبت نام کرد.


** مجلس دهم در اغتشاشات به وظایف خود عمل نکرد

موسی غضنفرآبادی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت‌نام از حوزه انتخابیه بم گفت:‌ من با شفافیت هزینه‌های انتخاباتی به شدت موافق هستم. ضمن اینکه متاسفانه یکی از گرفتاری‌ها آن است که اصلا مشخص نیست نامزدهای انتخابات چگونه از پس هزینه‌های آن برآمده و مشخص نیست که این حجم از پول را که برای انتخابات خرج  می‌کنند از کجا آورده‌آند.

وی افزود:‌ ممکن است در آینده انسان‌های پاک و مستضعف وارد مجلس نشوند چرا که اگر انسان‌های پاکی هم وجود داشته باشند در زد و بندهای سیاسی کشور تحت الشعاع قرار گرفته و گرفتار شوند.

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: اینکه عده‌ای از نماینده‌ای به وسیله هزینه‌های دیگران وارد انتخابات شوند وامدار سرمایه‌داران شده و دیگر به مردم توجه نکنند. ضمن اینکه اگر نماینده‌ای وامدار جریان و یا سرمایه‌داری شود باید فاتحه مجلس انقلابی را خواند.

نماینده ادوار مجلس  با بیان اینکه متاسفانه در مجلس دهم برخی نطق‌ها به گونه‌ای بود که گویا از رادیو اسرائیل فردی ضد انقلاب در حال سخنرانی است و متاسفانه این گونه افراد هم در مجلس فعلی کم نبودند. 

غضنفرآبادی خاطرنشان کرد: اگر مجلس توانمند و قدرتمند و انقلابی باشد به هر وزیری رای نمی‌دهد ضمن اینکه مجلس باید به وزیری که سالم و پاک است، رای دهد تا زیرمجموعه آن هم سالم بوده و فسادانگیز نباشند.

** ثبت نام حسین بیادی

حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد حوزه انتخابی فرمانداری تهران شد.


** بیادی: مجلس دهم با مردم صداقت نداشت

حسن بیادی نماینده ادوار مجلس در حاشیه ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرکسی می‌تواند در انتخابات مجلس داوطلب شود، اما کسانی که برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت‌نام می‌کنند، باید هدفشان خدمت به مردم باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم به پای صندوق‌های رای می‌آیند؟ گفت: ما مردم نجیب، با حیا و با آبرویی داریم که همه آنها انقلاب نظام و رهبری را دوست دارند؛ البته اگر گله‌مند هستند باید از آنها دلجویی شود، متاسفانه مجلس صداقت در عمل را با مردم را نداشته است. از نظر من مجلس کنونی سقوط کرده و هیچ کاری از دستش بر نمی آید.

بیادی در پاسخ به این سوال که شما از چه جبهه می خواهید وارد مجلس شوید؟ افزود: بنده از جبهه به پیشرفت، رفاه و عدالت می‌خواهم وارد مجلس شوم.

** ثبت نام زاکانی، امیرآبادی و ذوالنور از قم

علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان فعلی قم در مجلس شورای اسلامی، برای شرکت از حوزه انتخابیه قم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

** ثبت نام مهدی کوچک زاده

مهدی کوچک زاده نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس اقدام کرد.

** ثبت نام دو تن از اعضای کمیسیون امنیت ملی

حشمت الله فلاحت پیشه و شهروز برزگر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.


** نگران نحوه هزینه‌کرد درآمد ناشی از گران کردن بنزین هستیم

حشمت الله فلاحت پیشه داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران در ستاد انتخاباتی وزارت کشور گفت: به اصرار دوستان آمدم و قصد ثبت نام در انتخابات را نداشتم؛ شرایطی شکل گرفته است که باعث شد نظر دوستان را بپذیریم. 

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع اول این است که نباید مجلس آینده مجلسی افراطی باشند. معتقد هستیم عصر ترامپیست می گذرد و یک عصر مقطعی است و ما نباید وارد فضای افراطی شویم. خیلی از کسانی که برای مجلس آینده نقشه کشیدند اگر وارد مجلس شوند اولین کاری که می کنند این است که از مجمع تشخیص می خواهند سی‌اف‌تی و پالرمو را به مجلس بازگردانند. 

فلاحت پیشه گفت: این شروع سلسله نوسانات چالشی برای کشور است که شبیه آن را در مجلس هفتم شکل دادند؛ البته در آن مجلس نگاه توام با حسن نیت بود. به طور مثال قانون برنامه چهارم را مجلس خواست که برگردانند، اما در شریط فعلی که کشور نیازمند شفافیت است این اقدام به ضرر کشور است و مجمع تشخیص مصلحت باید رای مصلحتی بدهد. کشور نیازمند شفافیت است ، همین الان معتقد هستم گران شدن بنزین یکی از بزرگ ترین مالیات‌گیری‌ها در تاریخ ایران بود که به صورت غیر مستقیم انجام شد.

وی بیان داشت: چیزی حدود پنجاه تا شصت میلیارد تومان از این طریق عاید دولت می‌شود، به طور میانگین روزی دویست میلیارد تومان درآمد جدید بدون توسل به هر منبع دیگری با دولت مردم وارد خزانه دولت می‌شود که برای هزینه کرد آن به شفافیت نیاز است. مشکلات کشور را احصا کنیم؛ با اختصاص درآمد هرروز بنزین به یکی از مشکلات همه مشکلات کشور داخل می‌شود.

داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نگران هستیم این پول در راه دیگری خرج شود و پول ملت به جایی برود که امکان برگشت آن نباشد. مسئولان گذشته و حال باید نسبت به پول‌هایی که در داخل و خارج هزینه کردند پاسخ‌گو باشند؛ لذا برای جلوگیری از روند ثروت و قدرت در آینده لازم دانستیم افرادی که نگاه‌شان کلیدی هست در مجلس حضور پیدا کنند.

وی همچنین گفت: از حوزه کرمانشاه کاندید می شوم.

** ثبت نام سید حسن موسوی تبریزی

سید حسن موسوی تبریزی نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران وارد فرمانداری تهران شد.

** ثبت نام موسی‌پور و عباس جدیدی

محمدحسین موسی‌پور عضو جامعه روحانیت مبارز و عباس جدیدی عضو سابق شورای شهر تهران برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شدند.


حجت الاسلام موسی پور


عباس جدیدی

** ثبت نام وحید یامین پور

وحید یامین پور فعال رسانه‌ای و مجری رسانه ملی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شد.


وحید یامین پور

** ثبت نام نمایندگان اصفهان

حسن کامران، نیره اخوان، حیدرعلی عابدی و ناهید تاج الدین نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز از حوزه انتخابیه اصفهان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

** ثبت نام میرزایی نکو از تهران

قاسم میرزایی نکو نماینده فعلی دماوند در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

** ثبت نام پورمختار و نقیب زاده

احمد نقیب زاده عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شد. همچنین محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی مجلس نیز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس از حوزه انتخابیه کبودرآهنگ ثبت نام کرد.

** محمد قمی: عملکرد خوبی داشتم/ باز هم می‌خواهم خدمتگذار باشم

محمد قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس و کاندید انتخابات یازدهم مجلس در گفت‌وگو باخبرنگار فارس درباره ورود مجدد به عرصه انتخابات اظهار کرد: تمایل مجدد به خدمت‌گذاری را دارم.

وی در ادامه افزود: پس از چندین دوره خدمت‌گذاری در مجلس عملکرد مناسبی داشته‌ام و رضایت مردم بزرگترین پاداش برای بنده است، در ادامه خدمت‌گذاری به مردم بازهم می‌خواهم  این روند را ادامه بدهم.

نماینده مردم پاکدشت درباره هدف شرکت مجدد در انتخابات بیان داشت: برخی کارهای نیمه کاره را به اتمام رساندم و زمینه را برای توسعه شهرستان مهیا ساختم.

قمی درباره مشکلات شهرستان پاکدشت مطرح کرد: مترو و فاضلاب شهری در اولویت قرار داشته و همچنین توسعه دانشگاه‌ها و افزایش دانشجو را در برنامه داریم.

وی درباره شفافیت مالی خاطرنشان کرد: شفافیت مالی نه تنها در انتخابات بسیار خوب است بلکه در زندگی خصوصی هم با آن موافق هستم.

** حضور چند چهره اصلاح‌طلب برای ثبت نام

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.


الیاس حضرتی و افشانی

همچنین علی صوفی فعال سیاسی اصلاح طلب با حضور در ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام از حوزه انتخابیه رشت ثبت نام کرد.


علی صوفی


** افشانی: احتمال ثبت نام چهره‌های شاخص اصلاح طلب وجود دارد

محمدعلی افشانی دبیر جنبش نسل نو ملت ایران(نما) با حضور در وزارت کشور جهت ثبت‌نام برای انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران گفت: من اصلاح طلبم و الان ثبت‌نام می‌کنیم و بعداً لیست ها هم مشخص می‌شود.

وی افزود: نتیجه نهایی را مردم رقم می‌زنند و نتیجه ای که با رای مردم باشد برای ما محترم است.

افشانی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال حضور چهره های مطرح اصلاح طلب در انتخابات تأکید کرد: چند ساعت به پایان ثبت نام مانده و احتمال می دهم که  چهره‌های شاخص اصلاح طلب هم در راه باشند.

** حضرتی: ۵ دوره نماینده بودم و حتما دوباره مردم به من اعتماد می‌کنند/قصد حضور نداشتم

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور و ثبت‌نام در حوزه انتخابیه تهران در جمع خبرنگاران گفت: من به دلیل درخواست تشکیلاتی حزب اعتماد ملی و دبیر کل آن در انتخابات مجلس حضور پیدا کردم و گرنه قصد عدم حضور در این انتخابات را داشته و حتی متن انصراف خود را همراه دارم.

وی افزود: امیدوارم مراحل ثبت‌نامم در انتخابات انجام و مراحل آن پیش برود و سپس در مورد سرلیست آن صحبت کنم چرا که سرلیست پیدا کردن خیلی سخت نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: تا جایی که اطلاع دارم اکثر نمایندگان فراکسیون امید ثبت نام کرده‌اند. البته فراکسیون‌های دیگر هم ثبت‌نام کرده‌اند؛‌ از حزب اعتماد ملی من به همراه افشانی،‌ ابوالحسنی و مقتدایی حضور پیدا خواهیم کرد. 

حضرتی  در مورد هزینه‌های انتخاباتی‌اش گفت:‌ من این هزینه‌ها را به صورت جزئی اعلام خواهم کرد و اگر توانستیم از فیلتر شورای نگهبان عبور کنیم این کار را انجام خواهیم داد.

وی گفت:‌در شرایط فعلی کشور هم آقای خاتمی و همه دلسوزان در کشور که به آینده مملکت فکر می‌کنند باید فراخوان بدهند و همه بیایند. چراکه کشور نیازمند افرادی دلسوز و متخصص است تا ما بتوانیم تصویری پررنگ از حضور مردم داشته باشیم چرا که انتخابات نقطه اساسی کشور محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اعتماد مردم به آنها برای رای مجدد گفت:‌ مردم حتما برای رای دادن به من اعتماد خواهند کرد چرا که من 5 دور نماینده مجلس هستم.

** ثبت نام مجید انصاری

حجت الاسلام مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شد.

** ثبت نام شمس‌الدین حسینی و حسین راغفر

سید شمس‌الدین حسینی وزیر اسبق اقتصاد و حسین راغفر کارشناس مسائل اقتصادی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شدند.

** ثبت نام چند چهره اصلاح‌طلب

فاطمه راکعی، شهیندخت مولاوردی، ابراهیم اصغرزاده و جواد امام از فعالان سیاسی اصلاح طلب برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.


جواد امام و ابراهیم اصغرزاده


** مولاوردی: شفافیت هزینه‌های انتخاباتی ضرورت است

شهیندخت مولاوردی معاون پیشین رئیس جمهور با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران گفت: من همراه جریان اصلاحات هستم.

وی درباره احتمال سرلیستی خود در تهران گفت: این مساله گمانه زنی انتخاباتی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه های انتخاباتی خود را اعلام خواهید کرد، گفت: زمانی که در دولت بودم، بندی برای شفافیت هزینه های انتخاباتی در لایحه جامع انتخابات گنجاندیم ، زیرا معتقدم این مساله ضرورت دارد. تمام گروه ها و جناح ها باید مردم را محرم خود بدانند.

** بهروز مرادی و آلیا ثبت نام کردند

بهروز مرادی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در دولت دهم و فاطمه آلیا نماینده ادوار مجلس برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد حوزه انتخابیه فرمانداری تهران شدند.


بهروز مرادی و فاطمه آلیا

** ثبت نام دو نماینده مجلس

محمد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در مجلس برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه فسا و قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس نیز برای شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه تهران با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشو ثبت نام کردند.


قاسم احمدی لاشکی و محمدجواد جمالی نوبندگانی

 

* داوطلبان انتخابات مجلس و انتخاب خبرگان باید چه مدارکی داشته باشند؟

بنابر اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن

اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن

یک قطعه عکس ۴*۳ جدید

اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)

اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

همچنین داوطلبان میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا به وسیله نماینده خود که کتباً معرفی شده باشد، می‌توانند از روز جمعه مورخ ۱۵ آذر ۱۳۹۸ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۲۱ آذر جمعاً به مدت هفت روز در ساعات اداری به فرمانداری مراکز حوزه‌های انتخابیه‌ مذکور و یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه اصل شناسنامه عکسدار و کارت ملی، یک نسخه تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس ۴*۳ جدید، ضمن تکمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

بر اساس ماده ۳ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، خبرگانِ منتخب مردم باید دارای شرایط زیر باشند:

الف – اشتهار به دیانت و وثوق و شایستگی اخلاقی؛

ب – اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعض مسائل فقهی را داشته باشد و بتواند ولیّ فقیه واجد شرایط رهبری، را تشخیص دهد؛

ج – بینش سیاسی و اجتماعی و آشنایی با مسائل روز؛

د – معتقد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران؛

ﻫ - نداشتن سوابق سوء سیاسی و اجتماعی.

تبصره ۱ – مرجع تشخیص دارا بودن شرایط فوق، فق‌های شورای نگهبان قانون اساسی می‌باشند.

تبصره ۲ – کسانی که رهبر معظم انقلاب – صریحاً و یا ضمناً – اجتهاد آنان را تأیید کرده باشد، از نظر علمی نیاز به تشخیص فق‌های شورای نگهبان نخواهند داشت.

تبصره ۳ – ضرورت ندارد که نمایندگان، ساکن و یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند.

این خبر تکمیل می‌شود...


کد مطلب: 273460

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcjmte8yuqeaxz.fsfu.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir