ظریف حمله تروریستی اخیر در پاکستان را محکوم کرد

خبرگزاری فارس , 30 فروردين 1398 ساعت 23:50

وزیر امور خارجه ایران روز جمعه با انتشار پیامی در توئیتر عمليات تروريستی اخير در پاکستان که به جان باختن ۱۴ نفر منجر شد را محکوم کرد.


به گزارش عصر امروز، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز جمعه حمله تروریستی اخیر در پاکستان را محکوم کرد.
 
ظریف در توئیتر نوشت: «همزمان با آنکه نخست‌وزیر عمران خان قصد دارد اولین سفر تاریخی خود را به ایران انجام دهد، به شدت حمله تروریستی اخیر در پاکستان را محکوم می‌کنم. تروریست‌‌ها، افراطیون و حامیان آنها از روابط نزدیک میان کشورهای مسلمان وحشت‌زده شده‌اند. ایران در کنار مردم و دولت پاکستان ایستاده است.»
 
 افراد مسلح ناشناس روز پنجشنبه در بزرگراهی بین بندر «گوادر» و کراچی پاکستان پس از متوقف کردن یک اتوبوس مسافربری سرنشین‌های آن را به رگبار بسته و ۱۴ نفر را به قتل رساندند. یک گروه از جدایی‌طلبان بلوچ مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. 
 
«سید عباس موسوی»، سخنگوی وزارت خارجه ایران هم این حمله را محکوم کرده است. او در بیانیه‌ای گفت: «تروریسم پدیده شومی است که جز با همکاری همه جانبه کشورهایی که قربانی آنند از بین نخواهد رفت. جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دولت برادر و همسایه پاکستان در تمام عرصه های اطلاعاتی، امنیتی و عملیاتی برای مبارزه با تروریسم اعلام می نماید.»


کد مطلب: 257719

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcizyar3t1awy2.cbct.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir