پهپاد سعودی بر فراز استان الحدیده یمن سرنگون شد

خبرگزاری فارس , 31 خرداد 1398 ساعت 23:28

یک فروند پهپاد جاسوسی سعودی بعد از ظهر امروز (جمعه) بر فراز استان الحدیده در یمن رهگیری و منهدم شد.


به گزارش عصر امروز، نیروهای یمنی از انهدام یک فروند پهپاد جاسوسی ارتش سعودی در آسمان منطقه «الفازه» در استان الحدیده خبر دادند.
 
به نوشته پایگاه خبری شبکه المسیره، این پهپاد جاسوسی بعد از ظهر امروز (جمعه) در حالی که توافق آتش‌بس در استان الحدیده را نقض کرده و وارد آسمان این استان شده بود، منهدم شد.
 
از سوی دیگر خبرگزاری رسمی یمن (سبأنت) از حمله خمپاره‌ای به منطقه «الجاح» در شهرستان «بیت‌الفقیه» در استان الحدیده خبر داد و نوشت که این حملات در حالی بود که جنگنده‌های سعودی نیز بر فراز این منطقه به پرواز درآمده بودند.
 
در این حملات که نقض توافق استکهلم سوئد (به تاریخ دسامبر۲۰۱۸) محسوب می‌شود، چندین خانه مسکونی و مزرعه کشاورزی آسیب دیدند.
 
نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی همچنین ۱۹ خمپاره به سوی روستاهای «الشجن» و «الکوعی» در شهرستان الدریهمی در جنوب الحدیده شلیک کردند. ۱۵ خمپاره نیز به سمت شرق منطقه «حیس» در این استان شلیک شد.
 
جنگنده‌های سعودی نیز شهر «حرض» در استان حجه در شمال غرب یمن را بمباران کردند.
 
سرنگونی پهپاد ائتلاف سعودی-اماراتی در حالیست که شب گذشته (پنج‌شنبه) یک فروند پهپاد نیروهای یمنی توانست فرودگاه «جازان» در جنوب عربستان را هدف قرار دهد. با گذشت نزدیک به یک روز از حمله روز گذشته، کماکان پروازها در فرودگاه جازان از سر گرفته نشده است.


کد مطلب: 263990

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgyw9xzak93y4.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir