فاصله حزب جانسون با حزب کوربین باز هم کمتر شد

خبرگزاری فارس , 19 آذر 1398 ساعت 9:06

کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکنون به 6 درصد رسیده است.


به گزارش عصر امروز، در فاصله دو روز مانده به برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در انگلیس، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد فاصله حزب محافظه‌کار (حزب حاکم)‌ به رهبری «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور با رقیب اصلی خود در حال کم شدن است.
 
پیمایش جدیدی که توسط موسسه تحقیقاتی «آی. سی. اِم» به سفارش خبرگزاری «رویترز» انجام شد، نشان می‌دهد حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» اکنون به فاصله 6 درصدی حزب محافظه‌کار رسیده است.
 
بر این اساس، در فاصله کوتاهی بعد از اینکه نظرسنجی‌های دو موسسه دیگر نشان از افزایش فاصله حزب جانسون با حزب کوربین داشتند، اما موسسه آی.‌سی.اِم می‌گوید حزب محافظه‌کار در همان 42 درصد حمایت مردمی باقی مانده ولی حزب کارگر اکنون از حمایت 36 درصدی انگلیسی‌ها بهره‌مند است.
 
به نوشته رویترز، با این حال نتایج نشان می‌دهد که 36 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند اگر اکثریت پارلمان انگلیس در اختیار حزب محافظه‌کار باشد، بهترین خروجی انتخابات برای این کشور است و در آن سو، 23 درصد از انگلیسی‌ها اکثریت کارگر در پارلمان را ترجیح می‌دهند.
 
این پیمایش در فاصله روزهای ششم تا نهم دسامبر و با جامعه آماری 2011 انگلیس بزرگسال انجام شده است.
 
این در حالی است که موسسه «دلتاپول» روز یکشنبه نظرسنجی را انجام که بر اساس نتایج آن، حزب جانسون به میزان 11 درصد از رقیب خود پیش بود.
 
انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. نخست‌وزیر انگلیس درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.
 
جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.


کد مطلب: 273610

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcgqw9xzak9u34.rpra.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir