آقای روحانی، ما نیز شما و دولتتان را هرگز فراموش نکرده و نخواهیم کرد!

6 مهر 1398 ساعت 18:00

امروز وقتی که پشت سر دوران دولت شما را نگاه می کنیم می بینیم که نمی دانیم که گریه کنیم یا بخندیم، امروز نه از عزت پاسپورت ایرانی خبری هست و نه از عزت و اقتدار ملت بطوری که حتی در آمریکا بیش از 800 متر حق حرکت در خاک آمریکا را ندارید. سوگمندانه امروز که نماینده کشورمان در سازمان ملل بدلیل بیماری در نیویورک بستری است حتی اجازه عیادت از او به شما و وزیر خارجه شما نیز داده نشد این شرایط را چگونه باید تفسیر کرد؟!


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حسن روحاني در مقر سازمان ملل و در هفتاد و چهارمين نشست سالانه مجمع عمومي اين سازمان در نيويورک به نکته ای اشاره کردند به این مفهوم که ملت ايران هرگز اين جنايت‌ها و اين جنايتکاران را نه فراموش مي‌کند و نه مي‌بخشد ما نیز مناسب دیدیم تا با تغییراتی اندک این جمله با شکلی مناسب سرتیتر یک مقاله قرار دهیم.

اصولا ملت ها هم دولت دوستان و هم دشمنان و هم دوستان بی عمل خود را که موجبات فشارهای معیشتی و سیاسی بر کشور می شوند را هز گز فراموش نمی کنند. دولت حسن روحانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اجازه دهید یادمانهای جاودانه! دولت اعتدال را مرور کرده و نتیجه گیری کنیم:

شما وعده های فراوانی در باب اقتصاد و معیشت و رفاه اقشار مختلف مردم به منظور نرمالیزه کردن مردم از طریق شعار تعامل با جهان دادید و انچنان راه افراط در این راه پیمودید که مردم در یک حالت الیناسیونی خود را در مدینه فاضله ایی بنام احساس کردند می توانند براحتی در داخل تردد کنند، سرمایه هایشان چند صد درصد آفزایش یافته، براحتی می توانند صاحب خانه شوند، خود و فرزندانشان شغل های مناشب با شان و شخصیت خود خواهند داشت و خانواده ها با استحکام پایه های زندگی به تربیت فرزندان خویش اقدام خواهند کرد و آینده پیش رویشان بسیار دل انگیز و امیدوار کننده خواهد بود/ در سیاست خارجی نیز تعامل مورد ادعای شما چنان آزادی تردد و پول و سرمایه و تکنولوژی را به ارمغان خواهد آورد که هم رونق در داخل و هم عزت و اعتبار در خارج را در یک سیاست هماهنگ به ملت اهدا خواهد کرد .

لاکن امروز وقتی که پشت سر دوران دولت شما را نگاه می کنیم می بینیم که نمی دانیم که گریه کنیم یا بخندیم، امروز نه از عزت پاسپورت ایرانی خبری هست و نه از عزت و اقتدار ملت بطوری که حتی در آمریکا بیش از 800 متر حق حرکت در خاک آمریکا را ندارید. سوگمندانه امروز که نماینده کشورمان در سازمان ملل بدلیل بیماری در نیویورک بستری است حتی اجازه عیادت از او به شما و وزیر خارجه شما نیز داده نشد این شرایط را چگونه باید تفسیر کرد؟! بنظر می آید رهبر هم مانند اواخر دهه 80 نگرانی در این زمینه داشته باشند و این نگرانی باز هم می تواند استمرار نگرانیهایی باشد که در دهه 80 با رفتارها و عملکردهای دولت که مسئولان فعلی بعضا در آن دوره نیز مسئولیت داشتند وجود داشت/ یاد آوری و تشابه سازی آن با دوران فعلی می تواند در واقع گرایی این نوشتار بیشتر کمک کند. 

دوران دولت شما به هیچ وجه از یاد رفتنی نیست مگر می شود چالش های فکری خانوده ها در معیشت و آینده و مردم و انقلابیون در باب استقلال و عزت کشور در میادین جهانی را که با هر حضور شما و یا دولتمردانتان دلمان به لرزه می افتاد را از یاد ببریم. شاید بتوان همانگونه که اشاره شد دوران دولت شما را می توان به دوران ابتدایی دولت دهم در اواخر دهه80 تشبیه کرد که رهبری در دیدار با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطالبی به این شرح فرمودند که: هنگامی که بحث به دولت کشیده شد، دوستان مسائلی را مطرح کردند که حضرت آقا در پاسخ فرمودند "بنده از همه دولت‌ها حمایت کرده‌ام ولی این دولت با دولت‌های گذشته تفاوت دارد و فرق اساسی در این است که تلاش نمی کنند حاکمیت دوگانه درست کند. در گذشته حرف دشمن القای حاکمیت دوگانه بود و در برخی ادوار هم برخی افراد دنبال القای این وضعیت در کشور بودند که دولت و مجلس در مقابل ولایت فقیه که محور نظام است، قرار دارد ولی الان اینگونه نیست / مقام معظم رهبری با قاطعیت فرمودند که "در شرایط کنونی اختلاف نظر هست و من هم برخی مسائل را قبول ندارم اما الان اگر رهبری چیزی بگوید، رئیس جمهور می‌پذیرد و به آن عمل می‌کند " و این مطلب بسیار مهم است که برخلاف آنچه القا و تصور می‌شود که آقای احمدی‌نژاد به حرف رهبری گوش نمی‌دهد، آقا تصریح فرمودند که اینگونه نیست/ رهبر انقلاب فرمودند: "امروز وقتی رئیس جمهور یا مسئول ارشدی از دولت به خارج از کشور می‌رود، من نگرانی ندارم اما قبلا نگران بودم که مسئولان در خارج از کشور می خواهند چه بگویند؟ " و نمونه‌هایی نیز درباره سوء‌رفتارهای گذشته ذکر کردند و به عنوان مثال فرمودند "یک بار در موضوع روابط با یک کشور اروپایی کاغذی آوردند و مطالبی مطرح کردند که خلاف عزت بود و من جلوی آنها ‌ایستادم و حتی در مورد مشابهی ‌گفتم اگر این کار را بکنید، مخالفت خود را اعلام می‌کنم "( خبر انلاین/ 15 آبان 1389/ کد خبر:  106220 )

بااین اوضاع که مختصرا بیان کردیم آیا ما حق داریم شما و دولتتان را نبخشیم و از یاد نبریم.

رضا احمد زاده


کد مطلب: 269602

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdccxoqii2bqee8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir