آمریکا چند فرد و شرکت را در ارتباط با برنامه موشکی ایران تحریم کرد

6 شهريور 1398 ساعت 23:35

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم چند فرد و شرکت به دلیل تأمین، فناوری‌ها، قطعات و مواد خام برای برنامه موشکی ایران خبر داد.


به گزارش عصر امروز، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد 5 شهروند و 4 شرکت ایرانی و همچنین یک شرکت هنگ‌ کنگی را به دلیل نقش داشتن در «نقض تحریم‌های آمریکایی و بین‌المللی علیه برنامه موشکی ایران» تحریم کرده است.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شده است که این افراد و شرکت‌ها در تأمین فناوری‌ها و قطعات آمریکایی و همچنین آلیاژهای خاص برای صنایع موشکی ایران دست داشته‌ و در پوشش شرکت‌های خارجی اقدام به دور زدن تحریم‌ها کرده‌اند.
 
در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین ادعا شده است که این افراد و شرکت‌ها با هدف تأمین فناوری‌ها، قطعات و مواد خام مورد نیاز برای توسعه برنامه موشکی ایران اقدام به شبکه‌سازی کرده‌اند.

بر همین اساس وزارت خزانه‌داری آمریکا دارایی‌های آنها در آمریکا را مسدود خواهد کرد و اگر آنها دارایی‌هایی تحت کنترل اشخاص آمریکایی داشته باشند، این دارایی‌ها نیز مسدود و به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا گزارش خواهد شد.


کد مطلب: 268018

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdccs4qi42bqex8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir